Chytrý špičkový marketing.
view counter

Abyste nepotřebovali doktora

view counter

Alespoň dvě stě gramů denně. Takové množství ovoce by se mělo podle výživových odborníků ze Světové zdravotnické organizace dostat na náš stůl. Najdete v něm minerály, stopové prvky, enzymy, vlákninu a řadu dalších prospěšných látek nezbytných pro zdraví.

Jablko. O jablku se říká, že když sníte jeden kus denně, nepotřebujete lékaře. Nejvíce vitaminů ukrývá hned pod slupkou. Lidová medicína si ho cení jako osvědčeného prostředku proti průjmu, odvar z jablek pomáhá při bronchitidě, na žaludeční problémy. Pravidelné mlsání jablek se doporučuje lidem s vysokým cholesterolem. Nejznámější ovoce našich předků výborně zasytí, a tak patří do jídelníčku při hubnutí, přispívá k celkové regeneraci a detoxikaci organismu.

Pomeranč. Objevuje se na seznamu čtrnácti superpotravin, jež pozitivně přispívají k pevnému zdraví. Je vynikajícím zdrojem vitaminu C, flavonoidy v něm obsažené se starají o obranyschopnost organismu, slouží k detoxikaci těla, posilují odolnost vůči chřipce. Konzumace tohoto ovoce pomáhá tělo chránit před rizikem vzniku rakoviny, ledvinovými kameny, dostatek vitaminu A v pomeranči je nevyhnutelný pro dobrý zrak.

Kiwi. Obsahuje dvakrát víc vitaminu C než pomeranč. Další důležité živiny v kiwi blahodárně působí na zdraví srdce, při krvácení dásní a paradentóze, chrání před respiračními problémy, jako je dýchavičnost, astma, kašel. Po tomto exotickém ovoci je dobré sáhnout také při únavě, vysokých hodnotách cholesterolu v krvi, antioxidanty lutein a zeaxantin udržují v kondici oči.
(map)