ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Bramborové saláty, jak je možná neznáte


view counter

Italský
Brambory nakrájené v míse polijeme dostatečným množstvím dobrého oleje tak, aby každý plátek brambor byl omaštěn ze všech stran. Přidáme bílý pepř, drobně sekanou okurku, hrst usekané zelené petrželky a dva stroužky česneku, utřeného se solí. Vše dobře, ale opatrně promícháme a nakonec pokropíme octem.


Plzeňský
Brambory nakrájené na plátky smícháme s drobně sekanou okurkou a nakládanou cibulí a polijí omáčkou: šťáva z jednoho citronu, trochu kyselé smetany, trochu zbylé šťávy z pečeného masa, dva uvařené žloutky rozmíchané v oleji, trochu hořčice, pepře, cukru a soli. Salát zamícháme a necháme několik hodin v chladu odležet.


Pařížský
Nakrájené brambory urovnáme na mísu a polijeme troškou horkého hovězího vývaru. Po několika minutách vývar slijeme a brambory vyklopíme na sítko, aby okapaly. Pak je dáme opět na mísu, promícháme s dobrým olejem, drobně nasekanou cibulkou, podle chuti osolíme, opepříme bílým pepřem a přidáme trošku cukru a octa. Tento salát se zdobí kyselými rybičkami.


Se zeleninou
Ve slané vodě uvaříme mrkev, polovinu celeru a sóju, a to každé zvlášť. Zeleninu nakrájíme na nudličky do mísy spolu s brambory, přidáme sóju, jedno drobně nakrájené kyselé jablko, jednu nakládanou červenou řepu a kyselou okurku. Z uvařeného vejce nasekáme bílek a přidáme do salátu. Žloutek propasírujeme, rozetřeme s dobrým olejem, ustrouhanou cibulkou, pepřem, solí a octem. Touto omáčkou salát zalijeme a necháme asi dvě hodiny odležet.


Německý
Nakrájené brambory zalijeme následující omáčkou: dvě lžíce oleje, trochu octa, sůl, pepř. Když se vše nasákne, dáme na pánvičku trochu sádla, nejlépe husího, jemně sekanou cibuli, sůl a ocet a chvíli vaříme. Pak horké vlijeme na salát, zamícháme a hned podáváme.
(ryp)


 

...Telefonujte nejlevněji na českém trhu...