ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Bylinářova poradna - akné


view counterMám vleklé problémy s opary. Po těle se mi tvoří bolestivé puchýřky. Budu moc vděčný za každou radu.

Herpes simplex je virus, který může způsobovat celoživotní infekci kůže a sliznic. Z přírodní léčby se osvědčil tento postup: Nejprve se využívají dvě lahvičky elixíru Fungilen, pak dvě lahvičky elixíru Detoxilen. V případě slabší imunity je možné k těmto elixírům přidat ještě Imunex. Pokud budete potřebovat zregenerovat kůži a sliznice, na závěr nasaďte ještě dvě lahvičky Fructavitu.


Ačkoliv pubertu mám dávno za sebou, stále mě trápí silné akné. Prosím poraďte, které byliny použít a čemu se vyhnout ve stravě.

Příčinou akné je nerovnováha mastných kyselin (lipidů) v těle. Pokud převažuje výsev v oblasti čela, je třeba vyčistit především střevní trakt. V tomto případě doporučuji využívat dvě lahvičky elixíru Fungilen a omezit sladkosti, pečivo, uzeniny a nezakysané mléčné výrobky. Akné v oblasti brady svědčí o nevyrovnané činnosti pohlavních orgánů, zejména vaječníků. Obvykle postačí dvouměsíční kúra extraktu z květů jeřábu ptačího a plodů lichořeřišnice větší. Akné na šíji je možné zmírnit důkladným vyčištěním tlustého střeva, např. pomocí colonhydroterapie, elixírem Fungilen a Detoxilen, a především radikální úpravou jídelníčku. Pozornost je třeba věnovat především purinům – chemickým sloučeninám, které najdeme například v uzeninách, červeném mase, kravském mléce, čokoládě či luštěninách. Toto stravovací opatření se týká i případů, kdy je akné rozšířeno na jiných místech těla či obličeje.


Pracovně vyjíždím často do zahraničí, včetně afrického kontinentu. Jsem očkovaný téměř proti všemu, ale např. proti Ebole očkování neexistuje. Zajímá mě proto, jak bych se mohl lépe chránit pomocí bylinných přípravků.

Mezi nejsilnější přírodní antivirotika patří echinacea (třapatka), která kromě antibiotického působení dokáže zamezit i průniku choroboplodných zárodků do buněk. Doporučuji především extrakt z květu a kořene. Tinkturu je možné užívat i preventivně, neboť echinacea je také účinným stimulantem imunitního systému. Současně bych jako preventivní prostředek použil ještě houbové glukany, které mají též významné antivirální účinky. Koncentrovaným houbovým přípravkem je elixír Imunex, který obsahuje všechny potřebné glukanové frakce v dostatečném množství. Elixír Imunex je možné bez obav užívat i dlouhodoběji.


Jak na zlatého stafylokoka?

Zatímco vůči průmyslovým antibiotikům je zlatý stafylokok již rezistentní, bylinky si stále s touto odolnou baktérií dokážou poradit poměrně dobře. Jmenoval bych tři základní byliny: lichořeřišnici, tužebník a česnek. Lichořeřišnici najdete v synergicky působícím elixíru Fungilen, kterým je ozdravnou kúru proti zlatému stafylokokovi ideální začít. Po využívání dvou lahviček pokračujte elixírem Psychoregen, který obsahuje tužebník a další užitečné byliny, které zregenerují slezinu a játra. Česnek medvědí můžete použít samostatně ve formě extraktu společně s uvedenou kúrou, která by měla trvat minimálně šest týdnů, aby se podchytila i nová generace koků.

Bc. Martin Kolár
e-shop: www.novyobzor.cz
objednávky a dotazy na tel. 604 729 587
Slovensko: ww w.elixiry.sk, tel. 0949 373 272
agentura@novyobzor.cz