ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Bylinářova poradna - leukemie


view counter

 

Který přípravek doporučujete po slunění jako prevenci rakoviny kůže?

Ať už jste na horách, u moře nebo doma na zahrádce a užíváte si letních slunečních paprsků, nezapomeňte na elixír Fructavit, který je bohatý na potřebné antioxidanty. Fructavit obsahuje výtažky z plodů borůvek, rakytníku, aronie a černého rybízu. Tyto plody jsou právem nazývány jako superpotraviny budoucnosti, neboť obsahují velké množství vitaminů A, B, C, E, PP, flavonoidy, minerály a další důležité látky. Elixír Fructavit je vhodný i pro děti nebo těhotné či kojící ženy. Osoby s citlivější pletí můžou využít také aktivní ochranné enzymy, které obsahuje houbový elixír Imunex. Především se jedná o superoxid dismutázu, který chrání buňky před tzv. volnými radikály. Při slunění pochopitelně nezapomínáme ani na krémy s UV filtrem, pokrývku hlavy apod.


Jsou nějaké bylinky na zmírnění premenstruačního syndromu?

Takovou bylinou je např. kozinec blanitý, velmi zajímavá léčivka, u nás zatím spíše méně známá. Výtažek z kozince najdete v elixíru Vitador, který doporučuji nejen pro dosažení premenstruační a menstruační pohody, ale i klidný průběh menopauzy (klimakteria). Muži zase ocení blahodárný vliv kozince na kvalitu spermií, jinými slovy na zlepšení plodnosti. Elixír Vitador je dále vhodný také při nedostatku energie a stálé únavě, v rekonvalescenci po operacích a těžkých chorobách, při pobytu v prostředí zamořeném toxickými látkami nebo při překyselení organismu.


Pomohl by nějaký elixír při svědění konečníku?

Pokud se nejedná o roupy (zvláště u dětí), je svědění konečníku obvykle příznakem přemnožení některých houbových mikroorganismů, nejčastěji kvasinek. Ať již se jedná o kvasinkovou infekci nebo plísňové onemocnění, velmi účinný je elixír Fungilen. Doporučuji využívat dvě lahvičky a poté střevní trakt osázet novými přátelskými bakteriemi (např. laktobacily Ferzym), které znemožní návrat patogenních hub. Stejně můžeme postupovat u podobně nepříjemného svědění v uších. V případě, že máme podezření na roupy, k Fungilenu je možné přidat extrakt z česneku medvědího, který z těla hlísty vyžene.


Které bylinky by mohly pomoci při leukemii?

V souvislosti s leukémií se stále častěji hovoří o vlivu plísní, takže přírodní léčba by měla být vedena přinejmenším ve dvou rovinách: Povzbuzení imunitních součástí k potlačení zhoubného bujení a likvidace plísní pomocí fungicidně působících bylin. Léčebná kúra by tedy měla ideálně vypadat takto: Fungilen (dvě lahvičky na likvidaci plísní) a poté již zmíněný elixír Vitador (dvě lahvičky na celkovou revitalizaci). Společně s těmito elixíry je vhodné dlouhodoběji užívat ještě Imunex a echinaceu, jež výrazným způsobem zlepšují činnost imunitního systému. Obsažené látky v elixíru Imunex (výtažek z houževnatce a žampionu) a v echinacee pomáhají zvyšovat koncentraci interferonů a interleukinů, které působí přímo proti rakovinným buňkám.

 

Martin Kolár
Bylinné přípravky uváděné v poradně zasíláme poštou,
e-shop naleznete na: (Slovensko: www.elixiry.
sk, tel. 0949 373 272).www.novyobzor.cz
Nově doplněný a aktualizovaný Lexikon
zdraví Martina Kolára,
objednávky a dotazy na tel. 604 729 587
nebo emailu: agentura@novyobzor.cz