Chytrý špičkový marketing.
view counter

Bylinářova poradna - parodontóza

view counter

 

Přestože již dva roky chodím na dentální hygienu a používám mezizubní kartáčky, mám parodontózu, která se nelepší. Zubní lékař mi sdělil, že víc se pro to již dělat nedá. Můžete mi prosím poradit, co užívat, abych tento průběh mohla zvrátit?

Dobrý parodontolog i zubní hygienik by kromě techniky čištění zubů měli řešit také otázku patogenních baktérií v ústní dutině. Základ je tedy odebrání stěrů, nejlépe hned při první návštěvě. Myslím, že většina pacientů by si pár korun za tento výkon ráda připlatila, pokud by se zvýšila šance na vyléčení parodontózy. Naštěstí můžeme vzít osud svého chrupu i do vlastních rukou. Léčba pouze ústní dutiny je v případě parodontózy neúčinná, stejně tak jako u páchnoucího dechu, kdy hnilobné bakterie můžou být přemnožené dále v trávicím traktu. Je třeba proto „zaléčit“ žaludek i střeva. Doporučuji začít dvěma lahvičkami elixíru Fungilen, pak nasadit jednu lahvičku Detoxilenu a probiotika Ferzym (nebo jiné kvalitní laktobacily), na závěr dvě lahvičky elixíru Fructavit na regeneraci sliznic a dásní. Tuto komplexní ozdravnou kúru je podle míry postižení parodontózou možné zopakovat i několikrát po sobě. Během kúry pijeme tužebníkový čaj a snažíme se maximálně vyhnout rafinovanému cukru a sladkostem, které výrazně podporují množení nežádoucích mikroorganismů.


Ačkoliv jsem po operaci žlučníku, stále mě píchá v pravém podžebří a mám stejné zažívací problémy jako před operací. Které bylinky by mně pomohly?

Žlučník je pouze jakýmsi mluvčím jater. Primární problém proto nutno hledat vždy u jater. V době všudypřítomných jedů a stresu jsou játra permanentně přetíženým orgánem, který si zaslouží naši včasnou a náležitou péči. Nejen při žlučníkových záchvatech, ale i při pobolívání a tlacích v pravém boku, podrážděnosti, silné únavě, nespavosti kolem půlnoci nebo druhé hodiny ranní, doporučuji nasadit po dvou lahvičkách elixír Detoxilen a extrakt z ostropestřce mariánského. V případě, že je rozhozena i psychika, místo ostropestřce můžeme použít speciální elixír Psychoregen. Ze stravy nutno vyřadit smažená a uzená jídla, ztužené tuky, těžká tučná jídla, alkohol, omezit rafinovaný cukr, chemikálie (včetně léků na bolest a horečku), kouření. Po očistě jater a žlučníku je vhodné revitalizovat organismus elixírem Vitador. Zajímavou prevencí je ochrana jater pomocí výtažku z houževnatce – shiitake, který najdete v elixíru Imunex.


Měl byste nějaký tip na přírodní léky na alergii? Chemická antihistaminika špatně snáším.

Mezi nejsilnější přírodní antihistaminika patří žampion zahradní. Užíváme buď sušenou biomasu 3–6x denně na špičku nože, nebo ve formě tinktury, např. v elixíru Imunex, kde je kromě výtažku ze žampionu i výtažek ze shiitake. Dalším účinným protialergicky působícím prostředkem je perila – známá také jako čínská nebo černá kopřiva. Používáme výhradně extrakt z čerstvé rostliny. Perila účinkuje na všechny typy alergií – svědění, rýmu, ekzémy, astma, inhalační i potravinové alergie, taktéž na otravy jídlem. Do třetice můžu doporučit homeopatikum Histaminum 9 CH. Užívá se 3x denně 5 kuliček při alergických stavech.

Martin Kolár
Bylinné přípravky uváděné v poradně zasíláme
poštou, e-shop naleznete na: www.novyobzor.cz
(Slovensko: www.elixiry.sk, tel. 0949 373 272)
Nově doplněný a aktualizovaný Lexikon zdraví Martina Kolára,
objednávky a dotazy na tel. 604 729 587
nebo emailu: agentura@novyobzor.cz