ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Černý čaj na opruzeniny

view counter

Kdo by alespoň jednou v životě neměl problém s opruzeninou. V místech, kde vzniklo zapaření, dojde ke kultivaci patřičných mikrobů a plísní. Výsledkem jsou zarudlá, svědivá, někdy až mokvavá ložiska. Na takové zapaření si často stěžují ženy s velkými ňadry, u nichž se právě pod prsy objevují v horných letních dnech mokvavá místa, nebo na ně trpí mnozí obézní jedinci. Co radí na opruzeniny alternativní medicína?


  • Ledování kostkou ledu z ledničky - máme-li možnost, ledujeme místa opruzenin a pak ošetříme avirilem práškem.
     
  • Pomáhá octová voda - kdy 100ml octa smícháme s 200 ml studené vody a děláme si obklady v místech opruzenin. Obklad nejen příjemně chladí, ale brání dalšímu otoku a rozšiřování zánětu pokožky v místě opruzeniny.

  • Černý čaj - uvaříme silný odvar a necháme vychladnout. Potom jím postižená místa několikrát denně potíráme a necháme oschnout na vzduchu.

  • Aviril baby prášek - mokvavé ložisko opruzeniny několikrát denně zasypeme a jednou denně omyjeme mýdlem a vodou, necháme důkladně vysušit a znovu zasypeme práškem.

  • Místo zásypu můžeme použít kukuřičný škrob, který je bez jakýchkoli přísad, takže zde není nic, co by bolavou pokožku mohlo dráždit.

  • Levandulový esenciální olej naředíme v poměru 1 : 1 s olivovým olejem, nejlépe každého po deseti kapkách. Potíráme opruzená místa. Nedoporučuji aplikovat na místa, kde se nachází sliznice, to je oko, oblast konečníku a podobně.

    MUDr. Jan Miklánek