Chytrý špičkový marketing.
view counter

Co dělat při bolesti zubů?

 

view counter

Zubní kaz žádný léčitel mimo zubního lékaře pořádně neošetří. Prevence zubního kazu je každému známá - co nejméně pojídat sladké pokrmy, a hlavně si alespoň dvakrát denně, a to ráno po probuzení a večer na noc před spaním, vyčistit zuby. Když se dostaví bolest zubů, jak přečkat čas, než půjdeme k zubaři? Jsou na to různé finty, ale jejich účinek je skutečně pouze krátkodobý.

 

Akupresura - provádíme tlak nehtem ukazováku jedné ruky pod nehtem ukazováku druhé ruky, té strany, co nás zub bolí, přesně je to tři milimetry pod nehtovou ploténkou ukazováku prstu směrem k palci. Tento silný tlak přerušujte po dvou vteřinách a to až do pocitu úlevy.

Bolest zubů.

 

Zelený čaj - ten obsahuje mimo jiné fluor, který postupně zpevňuje zubní sklovinu, snižuje bolestivost zubních krčků. Tento čaj několikrát denně kloktáme, vyplachujeme si ústa zejména na té straně, co nás zub právě bolí, nakonec čaj spolkneme.

 

Čaj z nati máty peprné - jedna čajová lžička na jeden šálek vroucí vody, necháme vyluhovat alespoň dvacet minut, popíjíme vlažné. Ještě lépe je vykloktat tento bylinný čaj, umístit ho do oblasti bolavého zubu a po chvíli celý obsah spolknout. Toto provádět opakovaně až do vyprázdnění šálku s čajem.
Hřebíček - z tohoto koření a olivového oleje si připravíme speciální mazání, kterým potíráme bolavý zub, nejlépe do doby, než navštívíme zubního lékaře.

 

Peroxid vodíku 3 % - roztok si naředíme v poměru 1 : 20 s vlažnou nebo studenou vodou podle toho, co je nám příjemné. Potom si naředěným peroxidem vyplachujeme ústa, soustředíme se především na oblast bolavého zubu.

 

Homeopatika - jeden z nejúčinnějších homeopatických léků, který mírní bolest zubů, je Chamomilla 9 CH.
MUDr. Jan Miklánek