ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Co o vás řeknou barvy?

view counter

Každý člověk má svou oblíbenou barvu. Kterou ze svého šatníku preferujete? Odstín, který vás nejvíce přitahuje, o vás mnohé prozradí. Najdete se v následující charakteristice?

Jestliže máte rádi bílou, můžete na své okolí působit skromně, nenápadně, zakřiknutě. Ve skutečnosti jste osoba s velkou sebedůvěrou, samostatná, iniciativní, která touží po novém začátku. Na lidi ve svém okolí můžete pohlížet dost kriticky. Některé věci, za nimiž byste chtěli udělat tlustou čáru, ale nezlomíte ani správnou motivací, ani silnou vůlí. Je třeba držet emoce na uzdě, naučit se věci brát s humorem a větším nadhledem.

Patří modrá barva k vaším stálicím? Zřejmě jste člověk, který se snaží žít se svým okolím v naprosté harmonii, ale ne vždy je to pro něj snadné. Když si něco zamanete, jdete za tím hlava nehlava, jako tvrdohlavý beran. Pro příznivce modrého odstínu je charakteristická touha po jistotě, pevném zázemí, tradice, konzervatismus.

Žlutá má být barvou optimistů, lidí dynamických, překypujících energií, kteří ale občas lítají hlavou v oblacích. Potřebují kolem sebe pořádný rozruch. Typická je pro ně zvídavost, touha stále poznávat něco nového, objevovat nepoznané, tvrdohlavě kráčet za svým cílem. Nesnášejí závislost na druhých, chtějí být absolutně svobodní.

Převládá ve vašem šatníku červená barva? Jste nejspíš člověk, který neumí přistupovat na kompromisy. Z svým snem umíte jít hlava nehlava, bez ohledu na názor a postoj okolí. Býváte dominantní a někdy až agresivní, vždy se snažíte být středem pozornosti. Nad překážkami, jež vám život staví do cesty, nejste zvyklí fňukat, uhýbat, překračovat. S vitalitou, odvahou, smělostí, vztyčenou hlavou jim umíte čelit.

Černá patří k magickým barvám. Vyznávat ji mají lidé zásadoví, houževnatí, jejichž největší slabostí je udržet emoce na uzdě. Umějí si stát za svým názorem, černá je barva extrémů, tvrdosti a nesmiřitelnosti. Reprezentuje silný charakter, určitou společenskou úroveň. Kdo ji má rád, většinou mu neschází smysl pro detail, přesnost, své činy a kroky má vždy dobře promyšlené.

Je vaší nejoblíbenější hnědá barva? Pak jste nejspíš člověk, který umí vzít pořádně za práci, neobáváte se žádné námahy, vždy chcete maximálně obstát. A to nejen v profesní sféře, ale také na domácí půdě, v rodinném kruhu, v mezilidských vztazích. Ke všem životním výzvám se stavíte neúnavně, ve svém okolí vzbuzujete důvěru, sympatie. Nositel fialové má blízko k duchovní a ezoterické sféře. Jste nejspíš člověk, který nikdy nezapadne v davu, máte velké charisma. Milujete svobodu a nesnášíte závazky. Patříte k lidem, jež budí dojem spolehlivosti, serióznosti, jednají bez přetvářky.
(mav)