ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Co prozrazuje naše tvář? Z obočí vyčteme energii

 

view counter

Se zájmem pročítám vaši rubriku o fyziognomii. K mé lítosti jste se zatím nezmínili o obočí. Pravda, některé ženy si ho vyholují, ale u řady lidí je docela výrazné. Rozhodně podle mě dokresluje výraz obličeje a jeho mimiku, má vliv na to, jakým dojmem na vás daný člověk působí. “ Tolik z e-mailu čtenářky Lenky D. z Hradce Králové.

Co lze z hlediska fyziognomie říci o obočí? Vypovídá o tom, na jaké úrovni komunikuje náš rozum s city. Přímo nad oblouky obočí se nacházejí paláce sourozenců. Pokud je obočí vyrovnané, dlouhé a pravidelné, pak jsou i sourozenecké vztahy velmi harmonické. Obočí nám ale poskytuje i další informace o našich sourozencích. Na obočí sledujeme tvar, délku, šíři, uspořádání a pozici. Záleží na tom, jak vysoko je nad očima. Když padá k očím, je to znak určité netrpělivosti. Poměrně nízko má obočí a oči u sebe například britský princ Charles, což značí jeho zahleděnost jedním směrem. V jistých případech ale může tento aspekt ukazovat na deficit emocionální inteligence.

Obočí blízko nad očima dodává člověku výraz určité tvrdosti, spojené s přímočarostí a touhou po vlastním názoru. Podívejme se na klenutí a tvar. Jsou-li vidět nadočnicové oblouky, vypovídá to o tom, že je člověk otevřený, optimistický, má rád druhé lidi. Za téměř ideální můžeme z tohoto úhlu pohledu hodnotit oblouček obočí herečky a zpěvačky Kateřiny Brožové. Asymetrická obočí - jedno obočí je výš než druhé - souvisí s nevlastními sourozenci. Tvar obočí připomínající kyj, tedy užší na začátku než na konci, mívají lidé dosti ctižádostiví, vztahovační, schopní reagovat velice prudce na jakoukoli křivdu, ať už je skutečná nebo jen zdánlivá. S takovými lidmi je záhodno jednat opatrně, stejně jako s těmi, kteří mají huňaté a zakroucené obočí, jako měl třeba Leonid Brežněv.

Na druhé straně huňaté a silné obočí, zvláště pak pokud je krátké, poukazuje na velmi silnou osobnost se sklony k tvrdosti a rozhodnosti. U mužů je dobré, když mají pravidelné, rovné obočí. Znamená to, že jejich energie proudí tak, jak má, že lze počítat s jistou vyrovnaností. Pokud se například obočí sbíhá k sobě, pak se jedná o člověka zbrklého, opačný sklon pak poukazuje na spíše bázlivou osobu. Nelze opomíjet ani jizvy a poranění v oblasti obočí, rozhodně stojí za povšimnutí. Přerušené obočí nebo jinak poškozené poukazuje na významné přerušení toku energie v období kolem 27 let života.

Také blednutí nebo řídnutí obočí souvisí s úbytkem energie, naopak ztmavnutí a zhuštění naznačuje zvýšenou metabolickou činnost. Mezi obočím a kořenem nosu je tzv. palác kariéry. Za příznivý rys se považuje, je-li palác kariéry velký na 2 - 3 prsty, tedy mezi obočím je takto velká mezera. Naopak, pokud je obočí srostlé, bude to s kariérou dané osoby nevalné. Všimněte si, že i stálice hudebního světa - Karel Gott - má obočí poměrně hodně daleko od sebe.

A drobnost na závěr - kolmé silné vrásce uprostřed čela se říká Damoklův meč. Člověk, který tuto vrásku má, má spoustu dobrých přátel a příznivců, ale stejné množství zarytých a krutých nepřátel. Nebezpečí se zvyšuje, jestliže je kolmá vráska navíc ještě přerušena příčnými vráskami. Zajímavé je, že Damoklův meč neboli jehla se může objevit a zase zmizet. To podle toho, jaké období zrovna nositel tohoto znaku prožívá.
Martin Landovský