Chytrý špičkový marketing.
view counter

Co s kuřím okem

Kuřím okem rozumíme vznik otlačeniny v místě opakovaného tlaku, kdy tato oblast pokožky, jestliže na ni i prstem zatlačíme, silně bolí. Kuří oko se vytváří na místě soustavného tlaku. Proto při léčbě kuřího oka musíme dbát i na to, abychom měli vyhovující, nejlépe kotníkovou obuv, aby osa zatížení i změnou výšky podpatku obuvi směřovala trochu jinam a ne stále do místa nohy, které je takto přetěžováno.

view counter

 

Jak kuří oka léčí lidové léčitelství?

Hovězí maso. Kousek hovězího masa naložíme přes den do octa, na noc ho přiložíme přesně na kuří oko a překryjeme igelitem. Ráno můžeme kuří oko snadno vyloupnout.

Cibule. Cibuli nakrájíme na drobné plátky a zalijeme octem. Po 24 hodinách ji přiložíme na kuří oko, dáme igelit a převážeme tak, aby se neposunovala a vydržela na daném místě až do rána. Druhý den jde kuří oko snadněji odstranit.

Čajovníkový olej. Vezmeme olejíček z tea tree a vydatně jím potřeme kuří oko. To provádíme jednou denně po čtyři dny, kuří oko po této době změkne a potom jde již lehce odstranit.

Netřesk střešní. Vymačkáme šťávu z čerstvě utrženého listu této byliny, nakapeme na obvaz, který přiložíme přes noc na kuří oko a zafixujeme. Ráno je kuří oko povolné, lze snadno vyloupnout.

Nohy do slané vody. Do umývadla s teplou vodou dáme jednu vrchovatou polévkovou lžíci soli na jeden litr vody, nohy necháme v takovémto hypertonickém roztoku (vytvoříme si imitaci mořské vody doma) po dobu třiceti minut. Kuří oko změkne a můžeme jej pedikérským nářadí odstranit.

Acylpirin. Rozdrtíme pět tabletek kyseliny acetylsalicylové, přidáme trochu citronové šťávy a vytvoříme kašičku. Tu naneseme na kuří oko a zabalíme igelitovou fólií. Již po patnácti až dvaceti minutách kuří oko změkne a lze jej snadno odstranit.
(mik)
 

 

Komentáře

Aloe vera na oka kuří

Přikládejte pod náplast přez noc dužinu aloe very. Po pár nocech bude oko bez boleti pryč. Příp lehce pomožte seškrábnutím staré změkčené kůžičky k urychlení účinku.