ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Dan bude děti rozmazlovat

view counter

Operní a muzikálový zpěvák, majitel krásného barytonu, urostlý muž s uhrančivými očima a bohatou hřívou. To je Daniel Hůlka, jehož nejproslulejší role v muzikálu Dracula patří mezi ty, na které diváci nepochybně nikdy nezapomenou. Média bývala k Danu Hůlkovi vždy velice příchylná. Všímala si jeho životního stylu, krátkého manželství s Libuškou Haraštovou a neopomněla komentovat ani zpěvákovy zdravotní problémy. Daniel Hůlka se narodil 1. června 1968. Po absolvování plzeňské konzervatoře vystupuje na operních scénách v několika českých divadlech. V letech 2006 – 2007 byl dokonce členem operního souboru Národního divadla a vystupoval v titulní roli Mozartovy opery Don Giovanní a v muzikálu The Angels. V ostatních divadlech na něho čekaly vesměs titulní role našich i světových oper.

V roce 1995 vyhrál v konkurzu na titulní roli v českém muzikálu Dracula a jeho kariéra muzikálové hvězdy na sebe nenechala dlouho čekat. Stejně tak jako role herecké. V roce 1999 si totiž střihl svoji první filmovou roli, a to krále Bambase ve filmové pohádce Z pekla štěstí. Před vánoci roku 2000 se uskutečnila slavnostní premiéra Muzikálu Monte Cristo, další majstrštyk Daniela Hůlky. A další ocenění, jako například vítězství v anketě Český slavík (1998), Týtý, Anděl se Danielu Hůlkovi doslova hrnula. Dalo by se říci, že na konci let devadesátých a na začátku nového milénia prožíval zlatou éru své kariéry. I dnes však patří mezi stálice umělecké scény, i když jako politika si ho jeho fanoušci představit neuměli. Proto neuspěl jako kandidát do Poslanecké sněmovny parlamentu České republiky.

Otázka pro věštce, psychotronika a spisovatele Stanislava Brázdu (působícího pod pseudonymem Stanley Bradley) zní: Zpěvák Daniel Hůlka se v Las Vegas podruhé oženil a na jaře příští rok se stane poprvé otcem. Jaký bude rodič?
Odpověď: „Se svým dítětem si pan Hůlka bude rozumět a nevidím problém. Jen mám pocit, že pan Hůlka bude mít větší odpovědnost a s tím spojený strach o partnerku i dítě. Dokonce jsem přesvědčen, že svého potomka bude rozmazlovat a bude si s ním hodně rozumět. Ale hlavní úkol ve výchově přenechá na čas své partnerce. Více se svému potomkovi bude věnovat od jeho čtyř až pěti let, a to zejména proto, že za dva až tři roky přibude jejich dítěti sourozenec. Těžiště výchovy bude na matce a stejně jako u prvního dítěte mu větší pozornost bude pan Hůlka věnovat od jeho čtyř let.“
(r)