Chytrý špičkový marketing.
view counter

Domácí likéry - Chutnají i léčí

view counter

Ovocné likéry jsou chutné, aromatické a zdravé. Alkohol v malém množství má dobrý vliv na organismus. I když každý z likérů má specifické léčivé vlastnosti, všechny snižují hladinu zlého cholesterolu v krvi a zvyšují hladinu dobrého, ničí škodlivé bakterie, podněcují ledviny k činnosti, zlepšují dech a okysličení organismu.

 

Nachlazení, revmatismus, migréna

Oloupejte jeden kilogram citronů, nakrájejte je na plátky, zbavte pecek, vložte do nádoby, přidejte 1 kg cukru, 1 l mléka, 1 l vodky a kůru z jednoho důkladně omytého citronu. Nádobu uzavřete a uložte v chladném a tmavém místě na jeden měsíc. Občas nádobou zatřepte. Pak likér proceďte a vlijte do láhví. Užívá se malé štamprle dvakrát denně.

 

Proti nadýmání, kašli

Připravte si dvě hrsti čerstvých bazalkových listů, zalijte je 0,25 l vodky a nechte stát tři dny. Pak proceďte. Před jídlem a čtyři hodiny po jídle užívejte 30 kapek, které dáte do sklenice vody.

 

Na vysoký tlak, zvýšenou hladinu cholesterolu

Potřebovat budete 50 g rozdrceného česneku, který zalijte 150 g koňaku. V uzavřené nádobě přechovávejte dva týdny a pak přeceďte. Užívá se 25 kapek přidaných do trochu převařeného mléka, a to 2 až 3x denně po jídle.

 

Únava, vyčerpanost, zácpa, ničí bakterie

Vezměte 0,25 dkg cibule, rozsekejte nadrobno, zalijte 0,5 litrem lihu a nechte týden na slunci odstát. Pak přeceďte. Užívá se dvakrát denně 15 kapek před snídaní a večeří po 21 dní.

 

Suchý kašel, nespavost, astma

Deset anýzových semen máčejte v 50 g 60% alkoholu nejméně pět dnů. Pak přeceďte přes lněnou utěrku. Užívá se 5 kapek každý večer před spánkem.

 

Na zlepšení nálady, při bolestech hlavy

Na povzbuzení ustarané mysli, pro dobrou náladu si připravte třezalkový nápoj. Deset gramů čerstvě nasbírané třezalky zalijte 0,5 l lihu a nechte v uzavřené láhvi dva týdny. Užívejte 30 kapek ve skleničce vody třikrát denně mezi jídly.

(map)