ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Drahé kameny a jejich přiřazení ke znamením zvěrokruhu (2)


view counter

 

HOROSKOPY S DRAHÝMI KAMENY ANEB JAK NÁS KAMENY LÉČÍ

Znamení listopadového PHOENIXu je Štír (24. 10. až 22. 11.) s dominantní planetou Pluto a elementem vodou.
Kameny pro dané období dle dekád:

1. dekáda: červené kameny – hematit, červený jaspis, granát
2. dekáda: černé kameny – turmalín – skoryl, obsidián
3. dekáda: malachit

Harmonizující kameny Štíra jsou chryzopras, fluorit zelený, zoisit.

 

HEMATIT

Uzemňující kámen, element jang. Brání negativním energiím vstupovat do aury. Nastoluje klid, mír a harmonii. Pomáhá překonávat zlozvyky a zvyšuje sebevědomí. Na fyzické úrovni reguluje tvorbu červených krvinek. Podporuje činnost ledvin a působí blahodárně na slezinu a bolesti páteře. Jedná se o tradiční kámen proti nespavosti. Nedoporučuje se používat jej při zánětech a nosit jej dlouhodobě.

ČERVENÝ JASPIS

Nositel vitální životodárné energie. Podněcuje činnost základní čakry, kámen, který pomáhá ve stresu a uklidňuje rozbouřené city. Na fyzické úrovni ovlivňuje stavbu krve, pomáhá při potížích s hemeroidy. Účinný je také při epileptických záchvatech a dně. Příznivě působí při léčbě ledvin a močového měchýře, aktivuje sexuální energii.

 

GRANÁT

Kámen se silnou schopností regenerovat organismus (jedná se o granát – almandin, fialovo- červené barvy). Otevírá cestu mezi základní čakrou a korunní čakrou, kde vede do těla duchovní energie. Pročisťuje negativní energii čaker. Na fyzické úrovni povzbuzuje energeticky celý organismus, činnost červených krvinek, regulují krevní oběh. Používá se při poruchách funkcí pohlavních orgánů.

 

ČERNÝ TURMALÍN – skoryl

 

Patří mezi nejúčinnější ochranné kameny. Chrání před elektromagnetickým smogem mentálními útoky a odvrací negativní energii všeho druhu. Úžasně vodivý kámen pro jemnohmotné energie. Na fyzické úrovni posiluje imunitní systém, léčí artritidu.

Zmírňuje bolesti všeho druhu. Výborný na uzemnění organismu, dává se pod kostrč nebo se drží v ruce. Oživuje slabě prokrvené zóny.

 

OBSIDIÁN ČERNÝ

Ochranný kámen – štít proti negativitě – má schopnost odebírat negativní energii. Zbavuje nás organických, emocionálních a duchovních blokád, které nám brání zdravě žít. Nese dar předvídání budoucnosti. Na fyzické úrovni nás zbavuje toxických látek, bloků a napětí.

Snižuje bolest při problémech s klouby, křečích a zraněních. Má značný vliv na krevní oběh, prohřívá končetiny, zvyšuje nízký krevní tlak.

 

MALACHIT

Chrání nás před energiemi, které způsobují nemoci. Zesiluje kladné i záporné energie. Podněcuje bezpodmínečnou lásku a otevírá srdce. Položený na solar plexus pohlcuje negativní emoce.

Čistí elektromagnetické znečistění a záření všeho druhu. Na fyzické úrovni potlačuje křeče, usnadňuje porod. Snižuje krevní tlak, artritidu, epilepsii. Léčí astma, zrakový nerv, cukrovku a snižuje kyselost tkání.

 

 

 

 

 

Jiří Novotný
www.drahekameny-sperky.cz