Chytrý špičkový marketing.
view counter

Drahokamy a barvy působí na psychiku

view counter

TOPAZ

Při nedostatku energie, při odstraňování nejrůznějších traumat, zvyšování houževnatosti a paměti volíme topaz jako doplněk k šatům barvy žluté, oranžové, zlaté nebo bílé s červenou.


ČESKÝ GRANÁT

Ten, kdo upřednostňuje harmonii, pozitivní naladění a určitý druh osvobození, zrovna tak jako pocit bezpečí, by měl zvolit jako doplněk českého granátu například kombinaci žluté barvy se zelenou, růžové se zelenou, červené s fialovou a purpurovou, ale též červené se zlatou, bledě růžové s černou a fialové s červenou.


CITRÍN

Zvláště při odstraňování špatných návyků volíme citrín jako doplněk k šatům barvy zlaté, žluté nebo modré se zelenou. Pro zvýšení optimistické nálady, k potlačení negativních emocí a zároveň zvýšení působení proti nežádoucímu záření, se jeví příznivě kombinace zelené s purpurovou. Pokud trpíme vyčerpáním a potřebujeme logicky uvažovat a dobře vnímat, mohlo by takový stav nejsnáze navodit souznění citrínu s oblečením barvy korálové modře kombinované s citronovou žlutí.


ZLATO

Větší jistotu a také sílu, zbavování všech fobií i zpomalování stárnutí často přináší drahý kov zlato zvláště v kombinaci oblečení žluté barvy se zlatou.


TYGŘÍ OKO

Abychom potlačili nervozitu a poněkud se uklidnili, je vhodné volit tygří oko v kombinaci oblečení barvy žluté.


NEFRIT

Zmírnit potíže s depresemi, zklamáním a přinášet uklidnění, právě tak jako pocit naděje, může kombinace doplňku nefritu k šatům v barvě modré se zelenou, žluté s červenou a zelené se zlatou. Při nejrůznějších fobiích, léčitelských i samoléčitelských schopnostech se může doporučit nošení tohoto kamene v kombinaci smaragdově zelené se světle zelenou nebo korálové s olivově zelenou.


JANTAR

Zejména ten, kdo se chce uvolnit a vymanit z negativních emocí a frustrací i obav z budoucnosti, osvobodit se a povzbudit, měl by volit jantar jako doplněk barvy žluté, vínové, modré s purpurovou či modré s růžovou. Pro zvýšení něžnosti při sexuálních projevech pak volíme růžovou s fialovou nebo žlutou s černou.


GRANÁT

U jedinců, kteří mají trudnomyslné či sebevražedné úmysly, problémy s pamětí, špatně si vybavují staré vzpomínky, jsou často podráždění a bývají až příliš emotivní, se může osvědčit doplněk granátu v kombinaci modré s purpurovou, modré se zelenou, bílé s růžovou, ale i barva lila, vínová, světle tyrkysová nebo zlatá se stříbrnou.


OLIVÍN

Kdo si oblíbil olivín, mohl by za určitých podmínek působit značně harmonicky, nadějně i se zjasněným myšlením se zvýšenou koncentrací a tvořivostí, přičemž se i snáze uplatit v uměleckém projevu, zvláště pokud se obléká do odstínu olivově zelené barvy, ale i do kombinace žluté se zelenou, fialové se zelenou, růžové se zlatou nebo bílé s tyrkysovou.


BERYL

Při rychlém čerpání energie a magické síly, při překonávání špatných návyků i zlozvyků, zrovna tak jako pro lepší koncentraci a inspiraci, by měly volit osoby nosící tento kámen oblečení v barvě červené, žluté se zlatou nebo černé s bledě růžovou. Aby tento kámen lépe chránil proti nepříznivému působení stresu, zesílí se jeho moc, když se stane doplňkem oblečení barvy tyrkysové s purpurovou. Při zbavování duševního zmatku spojte účinnost berylu nošením šatů žluté a bílé barvy.

(kov)