ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Hubnout s polévkou? Proč ne

view counter

Posadit se ke stolu a s chutí se najíst, bez počítání kalorií? Kdo si to může dovolit? Jestliže patříte k těm, co si musí přísně hlídat váhu a rádi by shodili pár nadbytečných kilogramů, nemusíte se trápit hladem. Žaludek dostatečně zasytí a také radost z jídla může přinést hubnutí s polévkou. Nejenže správně zvolená neošidí tělo o potřebné vitaminy, minerální látky, ale navíc je výborným zdrojem tekutin,vláknina podpoří činnost střev.


Jak ji uvařit?

V poslední době si tukožroutská polévka získala mezi ženami na oblibě, neboť výsledkem je rychlý úbytek na váze během krátké doby. K její přípravě potřebujeme šest větších cibulí, dvě zelená rajčata, čtyři až šest čerstvých rajčat, jeden celer, hlávku bílého zelí, pórek, květák, zeleninový bujón, sůl, koření. Zeleninu nakrájíme na menší kousky, zalijeme vodou, dochutíme a vaříme prudce asi deset minut, potom pomalu, dokud zelenina nezměkne.
První den se kromě tukožroutské polévky doporučuje jíst jakékoli množství ovoce, kromě banánů. Jsou příliš kalorické, obsahují velké množství cukru. Druhý den se konzumuje pouze polévka a vařená nebo syrová zelenina, nejlépe v podobě salátů. K večeři se může podávat velký vařený brambor, v tento den je ovoce zakázáno. Třetí den se jí vedle polévky také zelenina a ovoce, s výjimkou banánů. Jestliže držíte dietu poctivě, ručička na váze už by mohla ukazovat jisté změny oproti normálu. Čtvrtý den kromě polévky lze do jídelníčku zařadit skleničku mléka i jeden méně zralý banán. Pátý den je dobré si k polévce přilepšit kouskem vařeného hovězího masa, které může nahradit libové krůtí či kuřecí. Nezapomínáme na pitný režim v průběhu celého dne, optimální je šest až osm sklenic vody. Šestý den je potřeba sníst alespoň jednu porci polévky, ale také hovězí maso upravené bez tuku a syrovou zeleninu. Poslední den diety se snažte sníst tolik polévky, kolik zvládnete. V jídelníčku se může objevit tmavá neloupaná rýže, ovocné šťávy.


Jaký je výsledek

Kdo se přísně držel stanoveného jídelníčku a nehřešil, u toho může ručička váhy zaznamenat úbytek dokonce pět až sedm kilogramů. Každý člověk je jiný, někdo zhubne méně, jiný více. Výhodou tukožroutské polévky je, že ji lze konzumovat v jakémkoli množství, kdykoli přes den. Nemá téměř žádné kalorie a pomáhá zvyšovat metabolismus. Nedoporučuje se ji jíst delší dobu než týden, neboť jde o jednostrannou stravu, úbytek kilogramů jde na úkor svalové hmoty. Po třetím dni polévkového jídelníčku byste měli pociťovat mnohem více energie, než na začátku zahájení diety.

(map)


DODATEK
Během tukožroutské diety je zakázáno jíst chleba, slazené nápoje, alkohol, kávu jen v omezeném množství