ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Hvězda Orientu zazáří v Déčku podruhé aneb Která zazáří nejjasněji?


view counter

Středisko volného času (SVČ) Déčko Náchod pořádá ve spolupráci s taneční školou Sahar

2. ročník soutěžní přehlídky orientálních tanců Hvězda Orientu.

 

 

Soutěž se uskuteční 16. a 17. února 2013 ve velkém sále SVČ Déčka Náchod. V sobotu 16.2. budou soutěžit děti a skupiny do 18 let věku a neděle je určena pro jednotlivce, dua, tria a taneční skupiny od 18 let.

Zahájení programu je po oba dny ve stejný čas: dopoledne v 10.00, odpoledne ve 13.00, předpokládaný konec v 18.00.

Hlavní soutěž je otevřena všem amatérským tanečnicím, které se věnují orientálnímu tanci alespoň jeden rok. Cílem je ukázat, že tento druh tance nemá oproti jiným omezení věkem nebo fyzickými parametry, ale že je vhodný pro všechny generace žen a dívek. Vždyť věkový rozdíl mezi nejmladšími a nejzralejšími soutěžícími je 60 let.

Diváci se mohou těšit na více než 120 vystoupení, 30 tanečních skupin, 100 sólistek a 30 dalších uskupení. Soutěžící přijedou z Plzně, Prahy, Českých Budějovic, zkrátka ze všech koutů České republiky a přijedou také tanečnice ze Slovenska. Novinkou pro letošní rok je sólová kategorie „profi“ pro lektorky a tanečnice. Samostatné kategorie budou také orient fusion, fantasy a folklór.


Taneční výkony bude hodnotit profesionální porota – našimi vzácnými hosty budou mimo jiné tanečnice a lektorky Eglal, Mona, Karolína Irisová, Sheyla, Tina Ahmed, Samirah, nebo bubeník Míra Čipera.

Přijďte podpořit tanečnice a poznat krásy orientálního tance, exotické rytmy a tóny arabské hudby. Na vlastní oči se přesvědčte, která „hvězda“ zazáří v Déčku nejjasněji. Pro diváky je připravena divácká soutěž, občerstvení a doplňkový program.

Více informací najdete na www.deckonachod.cz a na www.hvězda-orientu.wz.cz.