ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Jak vypadá útok neznámé entity?

view counter

Existuje kolem nás skutečně nějaký nehmotný svět? A mohou nás napadat neznámé entity a způsobovat nám i nějaké psychické nebo fyzické potíže?

Zatímco část lidí kategoricky něco takového popírá, jiní jsou ve svých soudech opatrnější. Leckdy totiž prožili sami něco naprosto neuvěřitelného... Své o tom dobře vědí členové týmu Paranormal Znojmo. Tu založil Lukáš Bobek, který se o paranormální jevy zajímá už přes dvacet let.

 

 

Co vás přivedlo ke zkoumání paranormálních jevů?

Když jsem ještě bydlel u rodičů, vnímal jsem v domě různé věci, které nebylo možné racionálně vysvětlit. Souviselo to zřejmě i s tím, že se tam v 50. letech minulého století jeden z nájemníků oběsil. Chodbami tam bloudily nehmotné stíny postav, byly slyšet kroky, dveře se záhadně blokovaly a podobně. Víceméně od té doby se tomuto tématu věnuji, ale přitahují mě i záhady kolem mimozemského života a kryptozoologie.

Původně jsem vůbec neměl v plánu zakládat jakoukoli skupinu nebo něco podobného. Ale svěřil jsem se kamarádovi Markovi Březinovi. Ten projevil zájem občas vyrazit na průzkum zajímavých míst s tajemnou minulostí se mnou, ale za podmínky, že ještě někoho přibereme do party. A tak jsem na Facebooku založil stránku Paranormal Znojmo a lidé začali rychle reagovat.

 

Máte za sebou nějaký hodně neobvyklý případ?

Zatím nejsilnější zážitek jsme si odnesli z případu jednoho hluchoněmého muže. Domluva s ním nebyla jednoduchá, ale tvrdil, že ho už třetí den něco atakuje, ovlivňuje to negativně jeho chování. Podivné bylo, že když jsem se k němu přiblížil, začala se mi motat hlava a bylo mi nevolno. Jakmile jsem ustoupil, udělalo se mi lépe. To byla taková první indicie, že se skutečně něco děje. Poté mi ukázal škrábance, které měl po těle, a videonahrávky, které pořídila jeho manželka. Také zmínil, že ve své blízkosti viděl přízrak mladé ženy s blond vlasy. Prosil o pomoc, měl velký strach.
Ještě ten den jsme ho navštívili v doprovodu kněze, i když jsme byli trochu skeptičtí. Jenže i v naší přítomnosti se odehrála spousta zarážejících věcí, které dosud nikdo z nás nezažil. To, co jsme tam cítili a nahráli na spirit box, diktafon i kamery, naznačilo, že jde o vážný problém. Kněz po určitých peripetiích - entita se totiž jen tak vzdát nehodlala - dům vysvětil. Zajímavé bylo i to, jak potom na muže reagoval jeho pes. Při našem příchodu se svého pánečka bál, utíkal před ním. Po našem zásahu a vysvěcení všech místností už se zase od něj nechal hladit a svého majitele nadšeně olizoval. Jsme rádi, že to dopadlo dobře.

Silný prožitek jsme si ale odnesli i z Louckého kláštera ve Znojmě. Toto místo má bohatou minulost a máme důkazy o tom, že ho provázejí paranormální jevy.

 

Myslíte si, že je přítomnost přízraků ojedinělou záležitostí?

Domnívám se, že se s tím setká spousta lidí, ale často o problému mlčí, protože se bojí posměchu okolí. I z tohoto důvodu zveřejňujeme vybrané případy, aby lidé věděli, že se to stává a nebáli se to začít řešit. Pravdou ale je, že se každý záhadný jev snažíme nejprve vysvětlit racionálně. V některých případech nicméně vyloženě cítíme „čísi“ přítomnost. K těm pak přistupujeme s velkým respektem.

 

Není snaha pomoci v takových situacích pro vás nebezpečná?

Chráníme se různými rituály a medailony, ale nejdůležitější je podle mého názoru nebát se. Jakmile dáte najevo strach, tak se na vás může entita nalepit, může vás ovlivnit. Nikdy nevíte, co se může stát, proto se snažíme dělat vše s maximální rozvahou a pokorou k entitám.

Lucie Zemanová