Chytrý špičkový marketing.
view counter

Jak zlepšit kondici

  • Databáze informací:
view counter

Nebaví vás cvičení na posilovacích přístrojích? Svalovou hmotu můžete budovat i v pohodlí domova. Vědecké testy prokázaly, že izometrické cvičení je mnohem účinnější než klasické zvedání činek. V této souvislosti není bez zajímavosti připomenout, že ve dvacátých letech minulého století vědci chytili žábu a uvázali ji jednu nohu. Po nějakém čase zpozorovali, že je lépe vyvinutá než jiná. Žába ve snaze uvolnit nohu silně napínala svaly a díky tomu ji dokonale vycvičila. Tak vzniklo izometrické cvičení, které je vhodné pro každého bez rozdílu věku a kondice. Stačí cvičit kdekoli - v práci, doma, v automobilu, ve výtahu. Zde je několik cviků, které stojí za vyzkoušení. Pokud se jim budete věnovat pravidelně, posílíte svaly a zlepšíte kondici. Každé z nich má trvat šest vteřin. Pak uvolněte svaly a zacvičte ještě jednou.

Doma: V posteli hned po probuzení můžete cvičit svaly šíje a krku. V lehu naznak s rukama podél trupu tlačte silně hlavu do podhlavníku.

V koupelně: Stůjte vzpřímeně, za zády držte ručník za oba konce, a táhněte jeden konec nahoru a druhý dolů, jak při tření. Opakujte cvičení po změně rukou. Je to dokonalý způsob, jak si narovnat záda.

Před televizorem: V sedu napněte zadek, jak nejvíce dovedete. Pokud vám záleží na štíhlých bedrech, cvičte často.
V kanceláři: Seďte na židli, narovnejte se, spojte nohy, dlaně podložte pod stehna. Snažte se pozvednout ramena, ale současně držte ruce nataženy a dlaně přitlačte k nohám.

Sedíte-li u psacího stolu, opřete lokty o stůl, dlaně přiložte na čelo, tlačte hlavu dopředu a snažte se překonat odpor rukou. Zlepšujete tak svou koncentraci.

Přeložte nohu přes nohu, vsuňte koleno nohy ležící nahoře pod desku stolu a tlačte silně nahoru, jako byste ji chtěli pozvednout. Vyměňte přeložení nohou a opakujte cvičení.

V automobilu: Když stojíte na červenou, místo, abyste se zlobili, že je váš čas drahý, zacvičte si. Držte silně volant oběma rukama, vtahujte ramena dovnitř, jako byste je chtěli roztrhnout. Také můžete zkusit „prorazit střechu“. Vytáhněte ruce nahoru a opřete dlaně o strop. Než naskočí na semaforu zelená, podaří se vám ještě jednou cvičení opakovat.

(mp)

 

DODATEK
Cvičit izometricky v praxi znamená, že tělo zůstává zafixováno po dobu několika sekund, přičemž se nemění úhel kloubu. Je to vhodný typ cvičení pro muže a ženy, kteří mají osteoporózu.