Chytrý špičkový marketing.
view counter

Jsou elixírem mládí

view counter
Embed from Getty Images

Vajíčka před lety patřila na index nezdravých potravin, zato nyní se jejich pozice diametrálně mění. Výzkum, který se zabýval jejich účinky na lidský organismus, totiž odhalil, že jejich konzumace je naopak velmi prospěšná. Experti dokonce tvrdí, denní dávka dvou vajec dokáže výrazně vylepšit celkové zdraví člověka.

  • Američtí vědci například prokázali, že pravidelná konzumace vajec snižuje riziko rakoviny prsu o 18 procent. Jelikož jsou vejce zdrojem vitaminů, minerálů a aminokyselin, stabilizují hladinu estrogenů.

  • Vajíčka jsou bohatou zásobárnou vitaminu A, který je zásadní v boji proti šerosleposti. Obsahují také zeaxantin a lutein, což jsou silné antioxidanty, jež chrání zrak před poškozením.

  • K dalším významným látkám, které ve vajíčku jsou, patří cholin. Ten je důležitý pro mozek. Jedná se totiž o neurotransmiter, který do mozku vysílá stimuly. Zlepšuje paměť a zvyšuje soustředěnost.

  • Německý výzkum odhalil, že vejce mohou, jsou-li zařazena cíleně do jídelníčku, díky obsahu antioxidantů - karotenoidů - zpomalovat stárnutí.

(xar)