ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Krátké nebo dlouhé vlasy?

 

view counter

I když vám příroda nadělila krásné zvlněné kadeře, mnohem víc toužíte po rovných jako hřebíky, protože jsou právě v módě. Která žena občas nezatouží mít úplně jiný účes, pro který je kvalita jejích vlasů naprosto nevhodná? Blondýnka by chtěla být někdy tajemnou brunetkou, černovláska zase roztomilou zrzkou. Nechala jste si narůst dlouhé vlasy, protože váš partner tvrdí, že jsou projevem ženskosti, ale dobře víte, že krátké by vám slušely mnohem víc? Jestliže vás trápí nejistota, co vám sluší lépe, měla byste se poradit se zkušenou kadeřnicí, jejíž práce svědčí o zručnosti, nápadech a švihu. V účesu z krátkých vlasů můžete vypadat velmi žensky, elegantně, moderně, nebo také podtrhnut sportovní styl, jestliže k němu máte blízko.

Pro krátké vlasy hovoří jednoduchost údržby, ve většině případů dokáže ubrat věk, i krátké vlasy umožňují různé variace. Jednou můžete být za elegantní dámu s uhlazenými kadeřemi, střapatější úprava bude ideální na víkendový výlet či sportovní setkání, romantický vzhled dodá pestrá spona, čelenka, jednoduchá bižuterie. Velkou výhodou bude samozřejmě jednodušší údržba. Nehledě k tomu, že krátký účes odkryje zajímavé rysy obličeje, například plná ústa, lícní kosti, jiskřivý pohled. Krátký účes nepochybně oceníte v parném létě, neboť se krk tolik nepotí. Krátké vlasy mohou ženě malé postavy také opticky přidat pár centimetrů na výšce a prodloužit tělo.

 

 

 

Délka vlasů je však individuální záležitost. Záleží na vašem temperamentu, životním stylu a také na tom, ve kterém se budete cítit nejlépe. Někdy se může stát radikální sestřih okamžitým a šťastným nápadem, který ocení i nejbližší okolí. Účesová tvorba v dnešní době nabízí nespočet zajímavých, elegantních i extravagantních nápadů, stačí si jen vybrat…
(pru)