Chytrý špičkový marketing.
view counter

Křečové žíly a pohanka

view counter

Trápí vás křeče v lýtkách? Bolí vás nohy po dlouhodobém stání nebo sedění? Míváte je večer často opuchlé? Pak buďte ve střehu. Křečové žíly trápí až třicet procent Čechů, přičemž na jednoho muže s tímto onemocněním připadá dvě a více žen. Jedním z rizikových faktorů vzniku křečových žil bývá strava s nízkým obsahem vlákniny a následná zácpa. Na cévy v podbřišku a slabinách působí vnitřní tlak, který ztěžuje činnost žil.

V prevenci pomáhá správný životní styl, jehož součástí je zejména vhodná strava. Jako prevence se doporučuje do jídelníčku zařazovat pohanku. Nenápadná rostlina pocházející ze střední Asie je bohatým zdrojem rutinu, který zpevňuje žilní stěny, pomáhá zamezovat tvorbě krevních sraženin, zvyšuje pružnost krevních kapilár a tím zabraňuje tvorbě křečových žil.

Na křečové žíly najdeme v přírodě spoustu zajímavých bylinek. Například česnek brání vzniku usazenin okolo cévních stěn, krevní oběh povzbuzuje pupečník asijský, za jednu z nejlepších bylin na cévy považuje alternativní medicína jírovec koňský či jeřáb oskeruše.
(es)