Chytrý špičkový marketing.
view counter

Který ze slovanských bohů je vaším patronem?

view counter

Odpověď na tuto otázku hledá asi každý, kdo se zajímá o slovanskou mytologii a považuje se za rodnověrce nebo jinak řečeno slovanského novopohana. Náboženství našich předků bylo polyteistické a tak bohů, kteří byli uznáváni, existovalo hned několik. Byli to bohové hlavní, jako například všem dobře známý Perun, Veles, Svarog, Dažbog nebo bohyně Mokoš. U slovanských kmenů ale figurovali i bohové místního významu, kteří se různili.

Dělení božstva není jednoduché a vyžaduje mnoho úsilí k pochopení. Pro zjištění, který z bohů je vašim patronem je nutné použít slovanský kalendář Koladu. Aktuální rok je 7525, tento letopočet se počítá dle báje od uzavření míru v roce Hvězdného chrámu. Připomíná nám válku na Sibiři mezi bílými a žlutými, kterou bílí vyhráli a na základě mírové smlouvy byla postavena tzv. Nekonečně dlouhá zeď neboli Velká čínská zeď.

Na Svarožím kruhu, který se používá pro výpočet kalendáře, jsou vyobrazeny sluneční runy šestnácti bohů. Každý z bohů vládne zemi v jiném časovém období a to, který z nich je právě vaším patronem a ochráncem, zjistíte jednoduše - podle svého data narození.
(svo)