Chytrý špičkový marketing.
view counter

Levné rady do každé domácnosti

view counter

Jak šetřit čas a peníze, to je aktuální otázka pro celou řadu žen. V domácnosti za ně nikdo nic neudělá, a tak jim ukrajuje hodně času z jejich volného času. Přitom naše babičky měly spoustu užitečných rad a vychytávek. Nechte se některými inspirovat.

Rámy jako nové. Nemusíte utrácet za drahé čistící prostředky. Na pozlacené rámy obrazů vystačíte s ušlehanými bílky, které smícháte s několika kapkami octa.

Bramborové fígle. Víte, že oloupané brambory by se neměly nechávat dlouho na vzduchu nebo ve vodě? Přicházejí tak o cenný vitamin C. Aby nám brambory při škrábání nezatřísnily prsty, dejte do vody, v níž je budete škrábat, lžíci soli. Bramborové těsto nenecháváme dlouho stát, jinak brzy řídne. Ideální je uvařit brambory předem. Pak jdou lépe strouhat a nelepí se.

První pomoc s nití. Nejde vám upečený dortový korpus vyklopit z formy? Uchopte nit na obou koncích a podtáhněte ji mezi korpusem a formou.

Šetřete při žehlení. I při této nepříliš oblíbené domácí práci můžete ušetřit energii. Než začnete s žehlením, roztřiďte si prádlo podle druhu materiálu. Nejdříve začněte s oděvy ze syntetiky, které potřebují nepříliš rozpálenou žehličku. Lněné a bavlněné prádlo nechte úplně nakonec, neboť potřebuje vysoký stupeň teploty. Posledních pár kousků pak můžete žehlit na „zbytkovém teple“.

Aby se nepřipálil. Jestliže vaříte pudink, zkuste dno hrnce před vařením vytřít máslem. Uvidíte, že se pokrm nejen nepřipálí, ale také bude hladší a vláčnější.

Řízky s fantazií. Omrzela se vám chuť řízků nebo ryb obalovaných v klasickém trojobalu? Zkuste někdy do strouhanky přidat nastrouhaný parmazán, směs bylinek nebo drcený čtyřbarevný pepř. Uvidíte, jak chutné změny docílíte.
(ruch)