ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Magický kov univerzální moudrosti

view counter
Embed from Getty Images

Zlato bylo vždycky opředené mnoha legendami. Pyšní se jím mocní z celého světa, svoje místo mělo kdysi dávno nejen ve starém Egyptě, kde se to v hrobkách faraonů zlatem jen blyštělo. Ale hlavně zlato podporuje ducha na cestě k univerzální moudrosti a podle mágů má být i zárukou nesmrtelnosti.

Zlato má odstraňovat vše, co není v souladu s naší pravou podstatou. Jde o barvu univerzální lásky (i andělské vlasy jsou zobrazovány většinou ve zlaté barvě), zlatá barva zastupuje velkorysost a šlechetnost, harmonizuje a regeneruje vnitřní síly našeho těla, zmírňuje napětí a pomáhá nám ovládat emoce.

Egypťané vyvinuli metody k účinné těžbě zlata z křemenných žil. Horninu obsahující zlatou rudu drtili na prach a míchali s vodou. Vzniklý kal přelívali do speciálních nádrží, kde se zachytával sediment a hromadilo zlato. Pro egyptské faraony byly jedněmi ze základních šperků tzv. wesech (límcové okruží), náramky a amulet, který nosili zavěšený na prsou. Šlo o královský šperk, který měl ochrannou moc.

Z Evropy pocházejí první nálezy zpracovaného zlata z 5. tisíciletí před naším letopočtem. Snaha získat co nejvíce zlata ovlivňovala i zahraniční politiku. Zlatá ložiska byla důvodem k vypuknutí například druhé punské války. Zlato se dosud dává nevěstám jako věno v arabských zemích. Pro tyto příležitosti se nakupuje zlato na kilogramy na speciálních trzích.

(nag)