Chytrý špičkový marketing.
view counter

Naučte se číst z jazyka…

 

view counter

Víte, že leccos může o vašem zdraví napovědět jazyk? Orientální diagnostika odhaluje tajemství o stavu organismu, nemoci, duševní konstituci, aniž by k tomu potřebovala jakékoliv medicínské prostředky. Podle barvy a povlaku jazyka lze poznat, co člověku schází, jaké má zdravotní problémy, naznačuje nedostatky ve výživě a podobně.

Povlak na jazyku je normální jev, ale pokud se jedná o příliš hrubý, který navíc nevoní, může to souviset s vředy na žaludku, zánětem trávicího ústrojí.
Například pupínky na jazyku mohou být způsobeny nevhodnou kombinací potravin, eliminací cukru a bílkovin nebo tuků, ať už živočišného nebo rostlinného původu.
Trhliny a praskliny na jazyku mohou upozorňovat na nedostatečný pitný režim.
Modrý jazyk může být signálem pro nějaké potíže se srdcem a plícemi.
Výrazně fialově zabarvený jazyk naznačuje nadměrný příjem cukru, ovoce, ovocných šťáv a chemicky upravovaných potravin.
Žlutý povlak na jazyku lze přisuzovat nadměrné sekreci žluče v játrech, zánět žlučníku, v těle se hromadí tuk původem z mléčných výrobků, vajec, drůbežího masa, bývá signálem vysokých hodnot cholesterolu v krvi.
Pálení jazyka ohlašuje poruchy v trávicím traktu, sklon k onemocnění cukrovkou.
Oteklý jazyk s červeným nádechem může být známkou nějaké alergie, infekčního onemocnění, nedostatku vitaminů.
Hluboké rýhy na jazyku mohou být zvěstí o špatném trávení, srdečních problémech.
Velmi tmavý povlak na jazyku způsobuje nedostatek vitaminu B 3 - niacinu, jehož nejbohatším zdrojem je třeba maso z krůty, králíka, je v petrželové nati nebo v tuňáku.

Orientální diagnostika odkrývá podle tvaru jazyka i typ osobnosti. Tvrdí, že silný jazyk je charakteristický pro aktivního, člověka, který jde za svým cílem hlava nehlava, dynamického, flexibilního, někdy také se sklonem k agresivitě. Plochý jazyk bývá u lidí, kteří touží po klidu, harmonii, dokáží perfektně splynout s okolím, nikomu vědomě neubližují. Široký jazyk s kulatou špičkou má být podle východní filozofie typický pro člověka jemné povahy, nekonfliktního, který všechno řeší smírem a kompromisy.
(pru)