ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Podivné sny

view counter

Pan František M. ze Strakonicka nám vyprávěl o svých zkušenostech s nočním „cestováním“. Ve snech prý častokrát putuje překrásnou krajinou. Přiznal se, že během dovolených a při výletech po naší vlasti zkoumá, zda ona místa někde objeví. Mohou mít jeho sny reálný základ? Je zajímavé, že někteří lidé místa, která spatřili ve snu, skutečně najdou!

Františkův poslední sen směřoval kamsi na venkov. „Jel jsem na kole po rovné asfaltové silnici. Náhle se cesta rozdvojovala. Vydal jsem se po té širší a dojel do vesnice s dvojicí malebných kostelů. Po pravé ruce jsem viděl kostel svatého Josefa s bílou zídkou, vlevo pak objekt se zavřenými okenicemi. Kolemjdoucí mi řekli, že tam bývala modlitebna jakési sekty. Pokračoval jsem dál. Dojel jsem do hlubokého lesa, silnice klesala do přírodní rezervace. A z té jsem vystoupal až k vysokým skalám. Pak jsem se probudil.“ Tolik Františkovo vyprávění. Všechny své „cestovatelské“ sny si dobře pamatuje i po probuzení, zatímco jiné sny vyprchají, jejich děj se roztříští.

Paní Marie z Prahy měla podobné noční vize. Na rozdíl od Františka ale tu svou krajinu po dlouhých 16 letech objevila. „Byli jsme s manželem a dcerou na dovolené v Chorvatsku, kde jsem skutečně objevila městečko, o němž se mi zdálo. Nechápala jsem, jak je to možné. I když některé domy vypadaly trochu jinak, krajina byla totožná.

Některé mýty hovoří o podivných průvodcích. Kteří ve starověku manipulovali s mozkem spícího člověka. Tito průvodci dokázali spáče vysílat na různé cesty, dokonce i do válečných bojů. Podle všeho se jednalo o dosud nevysvětlené experimenty s lidskou psychikou. Průvodci nemuseli pocházet ze žádných neznámých světů, z podsvětí či božských kruhů. Možná, že jen místní šamani a kouzelníci zkoušeli nové metody ovládání mysli. Měly tyto pokusy vygenerovat novou bytost, závislou na svém „mentálním vodiči“?
(nov)