ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Pomozte si sami: Jóga prstů (17)

view counter

V lidském těle se nacházejí energetické dráhy, které jsou propojeny s orgány. Staří indičtí lékaři tvrdí, že určitá kombinace pozic prstů uzavře konkrétní energetický kanál a vyvolá léčivý efekt. Pravidelným a dlouhodobým cvičením některých asán tedy lze odbourat nebo alespoň zmírnit určité potíže, neduhy. Podle návodu astroložky a psycholožky Olgy Krumlovské se můžete základní cviky z tzv. jógy prstů naučit a využít je v praxi.

Proti zvracení, průjmům, žaludečním vředům, na střevní potíže a v případě špatného trávení.

Olga Krumlovská říká: „Tato pozice vám pomůže zmírnit nebo odstranit zvracení a průjmy. Její pravidelné procvičování je vhodné jako prevence při špatném trávení. Pozice dosáhnete díky tomu, že ohnete ukazováčky a prostředníčky obou rukou tak, aby směřovaly do dlaně. Palce spojíte s prsteníčky, malíčky zůstanou vztyčeny.“

Kromě toho Olga doporučuje: „Ochutnejte žabí vejce Baby Jagy. Potřebujete 100 g kapra, 300 g mandlí, 20 g medu, cukr, pepř a olej. Kapra očistíte, stáhnete kůži, maso odřežete a rozsekáte na menší kousky. Kosti ovaříte, obrané maso z nich pak přidáte k syrovému. Oloupané mandle nastrouháte, okořeníte pepřem, přidáte med a vše promícháte s masem. 
Z hmoty vytvarujete vejce a prudce je opečete na oleji. Při podávání je zalijete smetanou.“
(zem)

 

DODATEK
Optimální doba procvičování je 45 minut denně, lze ji rozdělit na tři až čtyři kratší intervaly. Pokud si vyberete a chcete dělat pozic několik, měli byste každé věnovat alespoň deset minut denně, aby byl účinek dostačující.