ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Pomozte si sami: Jóga prstů (18)

view counter

V lidském těle se nacházejí energetické dráhy, které jsou propojeny s orgány. Staří indičtí lékaři tvrdí, že určitá kombinace pozic prstů uzavře konkrétní energetický kanál a vyvolá léčivý efekt. Pravidelným a dlouhodobým cvičením některých asán tedy lze odbourat nebo alespoň zmírnit určité potíže, neduhy. Podle návodu astroložky a psycholožky Olgy Krumlovské se můžete základní cviky z tzv. jógy prstů naučit a využít je v praxi.

 

K vyhlazování vrásek a regenerace sil, pro uvolnění

Olga Krumlovská říká: „Tato pozice ulevuje při bolestech páteře, napomáhá uvolnění svalů, má příznivý vliv i na vyhlazování vrásek v obličeji. Docílíte ji tak, že vzájemně propletete prsty, které zůstanou nataženy. Pouze malíčky se vzájemně dotýkají. Během pozice zmenšujte a zvětšujte tlak prstů v místech, kde se vzájemně dotýkají. Účinnost pozice je možné podpořit ještě fytoterapií. Zejména užití kořenu ženšenu může přinést výrazné zlepšení, a to hlavně u lidí starších a dlouhodobě nemocných.

Kromě toho Olga doporučuje: „Dejte si zeleninovou pomazánku. Očištěnou kořenovou zeleninu (výběr řiďte vlastní chutí) nastrouhejte na jemné nudličky. Sojové mléko nalijte do vysoké úzké nádoby, v níž lze použít tyčový mixér. Začněte šlehat sojové mléko za stálého mírného přilévání olivového oleje, vytrvejte, dokud nezíská konzistenci husté majonézy. Podle chuti můžete přidat trochu česneku, případně mladou nadrobno pokrájenou mladou kopřivu. Smíchejte našlehané mléko s nastrouhanou zeleninou, dochuťte citronovou šťávou a popřípadě solí.“
(zem)

 

DODATEK
Optimální doba procvičování je 45 minut denně, lze ji rozdělit na tři až čtyři kratší intervaly. Pokud si vyberete a chcete dělat pozic několik, měli byste každé věnovat alespoň deset minut denně, aby byl účinek dostačující.