Chytrý špičkový marketing.
view counter

Pomozte si sami: Jóga prstů (4)

view counter

V lidském těle se nacházejí tzv. energetické dráhy, které jsou propojeny s orgány. Staří indičtí lékaři tvrdí, že určitá kombinace pozic prstů uzavře konkrétní energetický kanál a vyvolá léčivý efekt. Pravidelným a dlouhodobým cvičením některých asán tedy lze odbourat nebo alespoň zmírnit určité potíže, neduhy. Podle návodu astroložky a psycholožky Olgy Krumlovské se můžete základní cviky z tzv. jógy prstů naučit a využít je v praxi.

Na podporu koncentrace, k relaxaci a meditaci, proti stresuje a k posílení činnosti srdce, k harmonizaci organismu i očistě od jedů a negativní energie. Pozice je vhodná také pro epileptiky.

Olga Krumlovská říká: „S touto pozicí je často zobrazován Buddha. Docílíme jí tak, že vložíme pravou ruku do levé, prsty jsou u sebe. Ukazováčky stočíme do tvaru písmene O, druhým článkem se o sebe opřou. Nehty ukazováčků se opírají o palce, jež se vzájemně dotýkají.“

Kromě toho Olga doporučuje: „Užívejte dort z melounu. Z dužiny vyřízněte válec a potřete ho našlehanou šlehačkou, nebo lehce oslazeným tvarohem. Pak ho posypte mandlemi a dozdobte lesními plody nebo jiným ovocem. Je to rychlé, snadné a výborné. Lze tak vyrobit i dort patrový.“

(zem)

DODATEK - Optimální doba procvičování je 45 minut denně, lze ji rozdělit na tři až čtyři kratší intervaly. Pokud budete procvičovat pozic několik, měli byste každé věnovat alespoň deset minut denně, aby byl účinek dostačující.