ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Poradna Spiritu (2)


view counter

Na vaše dotazy týkající se nemocí a obecně oblasti zdraví odpovídá paní Renata Herber, která se mimo jiné zabývá bylinnou léčbou a výživovým poradenstvím.

Paní Zdenku zajímá: „Doporučíte mi něco na akné? S tím má dost velké problémy dospívající dcera. Ráda bych jí pomohla tu přechodnou hormonální bouři na její pleti zmírnit…“

Akné v dospívání u dívky je opravdu problém i u alternativní léčby. Většinou je léčba dlouhodobá a u jednotlivých případů různě zabírá. Prvním krokem je úprava stravování. Je třeba vyloučit dráždivé jídlo - kořeněné, snížit příjem sladkostí, masa, masových výrobků, potraviny s obsahem glutamátů. Doporučuji zajistit stravu s velkým obsahem vitaminů skupiny B a třikrát denně popíjet čaj na látkovou výměnu. Pleť je vhodné denně omývat odvarem z dubové kůry.


Radek T. se pro změnu svěřil: „Potřeboval bych vyléčit pálení žáhy. V poslední době s tím mám častější potíže.“

Pálení žáhy je signál vašeho těla o špatném stravování a stresu. Špatná skladba potravin překyseluje váš žaludek. Udělejte si dietní omezení na 3 týdny, v němž vyloučíte sladkosti, maso a masové výrobky, snížíte příjem pečiva, soli a kořeněných jídel. Potravu je nutné důkladně v ústech rozmělnit, rozžvýkat. Jezte proto v klidu a dostatečně dlouho, sám uvidíte, že vaše potíže ustoupí. Během diety popíjejte Bílinskou minerálku, která je zásaditá. Pokud nezměníte stravovací návyky, nepomohou vám žádné bylinky, ty mohou pomoci jen dočasně, ale problém se neodstraní.


Hanka V. z Trutnova požádala o radu: „Je možné přírodní cestou a stravou řešit oční potíže? Babička má zelený zákal, postupně ztrácí zrak. Vím, že se to nedá vyléčit, ale třeba to jde zbrzdit...“

Zdraví očí závisí na dostatku vitaminů A, C, E, B2 a vápníku. Zajistěte babičce jídelníček s obsahem těchto látek a vitaminů. Hlavně přísun vitaminu B2, který obsahují například pivní kvasnice a obilné kličky. Dostatečný přísun tohoto vitaminu téměř neuvěřitelně zlepší zrak. Pomoci může i konzumace borůvek, ty posilují zrak, léčí různá onemocnění očí a jsou prevencí i proti zelenému zákalu.

Kontakt: www.renateherber.cz