ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Pořiďte si kočku

view counter

Pořiďte si kočku, budete zdravější!

Vědecký výzkum v Americe nedávno prokázal, že majitelům koček hrozí nižší riziko úmrtí na srdeční záchvat než ostatním lidem, a to dokonce až o 40 procent. Vědci tvrdí, že přítomnost kočky v domácnosti eliminuje stres a pocity úzkosti, a tak do jisté míry chrání členy rodiny před kardiovaskulárními chorobami.

 

Předením léčí

Egyptští odborníci se pro změnu zaměřili na zvukový projev koček, tedy předení, a jejich vzhled. A došli k velmi zajímavým poznatkům. Podle nich kočka dává svým vrněním najevo, jaký je zdravotní stav člověka. A také se ho snaží léčit. Délku i intenzitu „terapie“ přitom ordinuje podle typu nemoci.

Má-li potíže se žaludkem, přede nižším tónem. Jestliže nejsou v pořádku plíce nebo průdušky, je její předení zvučnější a bolesti hlavy či migrény se snaží zahánět vyššími a hlasitějšími zvuky. Každé plemeno je zároveň „specialistou“ na jinou chorobu.

Britská modrá kočka je odbornicí na srdce, Peršanky jsou skvělé při léčbě nachlazení a respiračních nemocí, kočky s dlouhou srstí pomáhají při léčbě nemocí zažívacího traktu. Stres nejlépe odbourává obyčejný krátkosrstý mourek. Určitou, a neméně důležitou, roli hraje též barva kočky. Kdo má poruchy spánku, měl by si vzít do ložnice kočku černou. Lidem, kteří bojují s nadváhou a honí je mlsná, prospěje kočka bílé barvy a zrzavou by si měli pořídit jedinci, které trápí výpadky paměti.
(šál)