ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Postřik pro vinnou révu

view counter

Postřik pro vinnou révu Réva vinná - mladé keře vysazené loni či předloni by, stejně jako keře v plodnosti, měly být osečkované (zkrátíme všechny letorosty), aby letorosty dobře vyzrály a připravily se na zimu. Je doba případných prací na sklizeň a na zpracování hroznů. Velmi důležité je dbát na dodržování ochranných lhůt posledních postřiků. Pokud je předpoklad pozdního výskytu houbových chorob, provádí se v září už jen postřiky na pozdní odrůdy.

Ostatní odrůdy by měly být již ošetřené dříve. Mezi kvalitní odrůdy révy vinné s charakterem stolní odrůdy, vhodné i do vyšších nadmořských poloh, patří například Krystal, původem z Maďarska. Vyznačuje se vysokou odolností vůči houbovým chorobám i vůči zimním mrazům.

Při dobrém vyzrání hroznů jsou bobule zlatožluté, sladké a mají velmi příjemnou chuť. Vedle jiných, typicky stolních odrůd patří Krystal mezi velmi často vysazované odrůdy právě v nevinařských oblastech, okrajových pro pěstování révy vinné. Révové keře vyžadují během vegetace pravidelnou péči. Výsledkem této snahy jsou vyrovnané, přiměřeně zatížené keře s pravidelnou úrodou zdravých a dobře vyvinutých hroznů.

Ty pak nejenže doplňují sortiment podzimního ovoce, případně je možné je využít na výrobu vlastního vína, ale spolu s podzimním zbarvením listů se mohou stát zajímavým barevným doplňkem zahrady.
(šta)