Chytrý špičkový marketing.
view counter

Potraviny proti migréně

view counter

Pokud máte často bolesti hlavy a záchvaty migrény, zamyslete se nad svým stravovacím režimem. V našem vnitřním tělesném systému by mělo být lehce zásadité prostředí. Pokud dojde k posunu pH směrem ke kyselé reakci, organismus vynaloží všechny síly na zvrácení tohoto nepříznivého stavu. Překyselení organismu je velmi závažné, vede k porušení reaktivity cév a nervových vláken, což se často projevuje bolestmi hlavy. Náš organismus okyselují zejména jednoduché cukry, bílá mouka, nadbytek bílkovin a tuků.

K tomu přistupuje i kyselinotvorné působení chemických látek z ovzduší atd. Změnu pH v organismu lze docílit úpravou jídelníčku a navíc ranním nápojem, který připravíte ze sklenice vlažné vody, dvou lžiček jablečného octa (nejlépe v bio kvalitě) a půl až jedné lžičky medu, který vypijete nalačno. Tento nápoj má i určitý detoxikační účinek. Vyhlášený lidový léčitel páter Ferda doporučoval pro úpravu pH v organismu pravidelně konzumovat petržel, kořen i nať.

Je prokázáno, že potraviny živočišného původu mají vysoký obsah bílkovin a jejich nadbytek, tedy masa ve stravě, může podporovat bolesti hlavy i migrénu. V jídelníčku upřednostňujte drůbež či jehněčí maso, králíka, mořské ryby a vhodnou tepelnou úpravou je vaření, dušení či pečení, ale výrazně omezíme grilování a smažení.

(žuk)
Foto: pixabay