Chytrý špičkový marketing.
view counter

Prevence - Co pomůže při ztuhlých kloubech

view counter

Klouby hrají v pohybovém aparátu tu nejdůležitější roli - spojují jednotlivé segmenty těla a umožňují jejich vzájemný pohyb. Vnitřní strana kloubů je pokryta tzv. synoviální membránou, která produkuje minimální množství vazké tekutiny, jež snižuje tření mezi kloubními plochami a vyživuje chrupavku, čímž je zajištěn nebolestivý pohyb v kloubu. Jakmile je některý z kloubů více namáhán, může v něm dojít k tuhosti, ztrátě elasticity a nakonec i možnému poškození, což jsou první příznaky vznikající artrózy.

U koho se artróza objeví častěji? Extrémní vytížení kloubů ještě neznamená, že pokládáte základ artróze. Výraznou roli hrají predispozice, jako je genetická výbava, obezita, různá zranění či další nemoci. Nejnáchylnější jsou především staří lidé, kteří mají kloubní chrupavky životem opotřebované, těm pak pro vznik artrózy stačí i menší zranění.

Jak se artróza projevuje? Nevzniká ze dne na den, do konečného stadia spěje člověk klidně i celý život. Naopak ti šťastnější nemusí mít s klouby problémy ani v pokročilém věku či stáří. Hodně totiž záleží na celoživotním stylu, životosprávě a dalších faktorech. Samotnou artrózu na sobě zpozorujete zprvu jako bolest spjatou zejména s pohybem. Později se také může objevit po dlouhodobější námaze, nebo naopak po dlouhé době nicnedělání.

Od babiček k moderní medicíně. Artróza je nemoc spojená s lidskou populací prakticky odjakživa. Co by nám poradili naši předci? V prvé řadě byla vždy základem prevence. Ta může u tohoto onemocnění představovat zvýšenou konzumaci nejrůznějších kližek a šlach v mase, které by měly doplňovat tkáň v kloubech. Někteří doporučují konzumaci gumových bonbónů, což by mělo fungovat na naprosto stejném principu. Moderní medicína nabízí výrazné a klinicky ověřené výsledky v léčbě artrózy v podobě kyseliny hyaluronové. Tento anti-aging zázrak napomáhá nejen naší kráse, ale také kloubům, do kterých ho můžete dostat i v neinvazivní tekuté formě. Stačí jeden mililitr kyseliny hyaluronové přidat do sklenice vody a vypít. Ta se okamžitě vstřebá do organismu, kde je vzápětí rozšířena do kůže, kostí, kloubů a svalové tkáně. Blahodárně výsledky můžete pozorovat už po prvním týdnu užívání.
(mav, tz)

 

DODATEK - Při artróze je vhodné se zaměřit kromě kyseliny hyaluronové i na posílení imunitního systému. Pokud dělá dobře vašim kloubům mazání, vyzkoušejte krémy s extraktem z kostivalu lékařského.