Chytrý špičkový marketing.
view counter

Přírodní prevence mozkové příhody

view counter

Kdo by se nebál, že ho jednou ve vyšším věku skolí „mrtvice“? Aby toho strachu bylo méně, zkuste prevenci podle našich předků. A co kdysi doporučovali léčitelé? Středověcí klášterní bylinkáři využívali k prevenci nať potočnice a rozrazilu lékařského, z nichž destilovali omlazovací elixír. Dají se také použít ve formě čaje, návod na přípravu není složitý: ze stejných dílů natě obou bylinek udělejte obvyklým způsobem čajovou směs, která se pije po šálku dvakrát až třikrát denně. Receptů je ale více.

Hippokratův likér
Do 1 l červeného vína dejte dvě lžíce nasekaných květů a kořenů mochny husí. Ve větším hrnci vařte na mírném ohni, dokud nezůstane asi polovina původního objemu. Likér se pije denně po skleničce nalačno. Tento starý recept doporučoval jako prevenci mozkové příhody už „otec medicíny“ Hippokratés.

Bylinková směs
Účinná je i bylinkovou směs ze stejných dílů kořene děhelu a kozlíku, natě mochny husí, majoránky, šalvěje, fialky a yzopu. Jednu lžíci směsi zalijte čtvrt litrem vroucího jablečného moštu a nechte 10 minut přikryté vyluhovat. Sceďte a vypijte najednou, a to jednou denně.
(nag)