Chytrý špičkový marketing.
view counter

Rituál plný svěžesti - Zbystří myšlení, dodá energii

view counter

Dnešní životní styl klade vysoké nároky na naši výkonnost. Jsme přepracovaní, frustrovaní a nervózní, nuceni obstát v mnoha životních rolích. Věčně něco nestíháme. Rituál plný svěžesti prospěje nejen zdraví, ale pomůže zbavit se stresu, dodá energii a zbystří myšlení. 

Prvním krokem k získání svěžesti a vitality je krátké dechové cvičení, které pomůže nalézt ztracenou rovnováhu a osvěží. Pohodlně se posaďte, zavřete oči a zklidněte mysl. Palcem pravé ruky si přidržte pravou nosní dírku. Levou udělejte nádech v délce šesti vteřin, po nadechnutí na pár vteřin zadržte dech. Vzápětí uvolněte zacpanou pravou nosní dírku a plynule vydechněte. To opakujte osmkrát. Poté palcem levé ruky uzavřete levou nosní dírku a postupujte shodně. Nakonec nechte nos volný a několikrát se zhluboka nadechněte. V celé hlavě pocítíte příjemné teplo, dojde k uklidnění nervové soustavy a osvěžení. Dále pokračujte jednoduchou, ale velmi účinnou masáží hlavy, která je příjemná, zklidňuje, zlepšuje prokrvení pokožky hlavy a proudění energie, projasňuje a bystří myšlení. Je zvlášť vhodná pro lidi, kteří pracují pod tlakem a nevyhnou se stresu. Třením přiveďte energii do rukou. Masáž dělejte prsty obou rukou jemnými krouživými pohyby po celé hlavě. Dbejte na to, abyste při cviku zapojili všechny prsty. Hlavu masírujte po dobu, která je vám příjemná, a poté několikrát přejeďte dlaněmi rukou po celé hlavě.

Rozproudit životní energii a svěžest můžete také tak, že obě ruce sevřete do pěstí a hřbety rukou otočte směrem dolů. Strany rukou s malíčky klepejte o sebe. Dráždění bodů po stranách ruky je branou, která otevře a uvolní energetické blokády v těle. Během klepání myslete pozitivně a pronášejte věty typu: „Mám sílu“, „ Jsem spokojená a šťastná“ a podobně. Vyhněte se ale větám, které obsahují zápor nebo slovo ne.
(žuk)