Chytrý špičkový marketing.
view counter

S kým vlastně jeptiška komunikovala?

view counter

Jeptiška Maria Crocifissa della Concenzione se narodila jako Isabella Tomasi v roce 1645 na Sicílii. Jako patnáctiletá vstoupila do kláštera v Palma di Montechiaro a stala se služebnicí boží. O 16 let později se však probudila ve své cele s popsaným listem papíru v ruce. Nikdo netušil, co je na něm uvedené, nikdo to nedokázal přečíst. Maria tehdy tvrdila řádovým sestrám, že ji ovládl ďábel a vedl její ruku.

Snahy o rozluštění dokumentu byly po celé generace marné. Nedávno však pracovníci vědeckého centra Ludum na Sicílii, k nimž se text dostal, požádali o spolupráci tajné zpravodajské služby. Díky využití jejich nejmodernějšího softwaru k dekódování zpráv se zjistilo, že bylo při šifrování použito více jazyků. Konkrétně šlo o latinu, starověkou řečtinu, ale také prvky z rumunské a arabské abecedy. Vědci nakonec rozluštili některé fráze, podařilo se jim přeložit asi 15 řádků. Potvrdili, že se v textu hovoří o vztahu mezi lidmi, Bohem a Satanem. Jeptiška popsala Boha i Ježíše jako „mrtvou zátěž“, také tvrdila, že Boha „vynalezl“ člověk a náboženský systém proto nefunguje.

Zatímco satanisté a někteří záhadologové věří, že je v těstu zakódovaný důkaz o existenci ďábla, odborníci soudí, že jeptiška byla jazykově nadaná, leč trpěla schizofrenií, což byl důvod jejích fantazií o komunikaci s vyslancem pekla.
(nam)