Chytrý špičkový marketing.
view counter

Seznamte se s artyčokem

view counter

Artyčoky byly velice drahým zbožím, jedním z nejoblíbenějších pokrmů lidí z bohatších vrstev. První zmínky o jeho existenci pocházejí už ze starověkého Egypta. Artyčok je velmi lehce stravitelný, pro skutečné gurmány je konzumace srdíčku velký požitek, také jeho lístky jsou vynikající delikatesou. I lidová medicína blahořečí artyčoku.

Pro své skvělé dietetické vlastnosti se doporučuje diabetikům, látky obsažené v artyčoku zmírňují žaludeční a střevní potíže. Konzumace této zeleniny hořkosladké chuti prospěje lidem se žlučníkovými chorobami i těm, kdo chtějí zhubnout. Má protialergický účinek, což se hodí především při léčbě ekzémů.

Tato takřka zapomenutá zelenina podporuje obranyschopnost těla, pomáhá snižovat vysoký krevní tlak, podporuje pravidelnou stolici, odstraňuje plynatost. Artyčoku budeme vděční za mladistvý vzhled, dobré trávení a metabolismus, za regeneraci a ochranu buněk před působením volných radikálů. Je dobré vědět, že artyčok udržuje srdce ve skvělé kondici, uplatní se při jarních očistných kúrách, neboť detoxikuje játra.
(se)