Chytrý špičkový marketing.
view counter

Stárnutí nemusí být problém: Nevyhazujte banánové slupky

view counter

Banány jsou bohaté na draslík, přitom až 40 procent z celkového množství najdete ve slupkách. Ty obsahují i vlákninu, minerály, vitaminy a další látky. Jolanta, bylinkářka pocházející z Polska, tvrdí, že právě proto bychom se měli naučit banánové slupky využívat pro své zdraví. V rámci jakých potíží nám mohou být prospěšné?

Bylinkářka Jolanta říká: „Především při nejrůznější kožních problémech. Pokud jde o akné nebo lupénku, lze s jejich pomocí zmírnit projevy těchto onemocnění. Látky obsažené v banánových slupkách kůži navíc hydratují a vyživují, lze je tedy využít též jako prevenci proti stárnutí - proti tvorbě vrásek.“

V případě lupénky (psoriázy) stačí podle Jolanty dvakrát denně na pokožku nanášet vnitřek banánové slupky. Pokud jde o vrásky, svědění kůže či akné, nanáší se vyškrabaná vnitřní část banánové slupky na postižená místa vždy večer před spaním. Slupka banánu ale prý může člověku ulevit i od bolestí. Stačí potřít postiženou část těla vnitřní částí banánové slupky a bolest by se měla zmírnit. A Jolanta banánové slupky doporučuje i jako přírodní prostředek k bělení zubů. Budeme-li si každý den potírat vnitřní stranou banánové slupky zuby po dobu pěti minut, už po týdnu bychom měli zaznamenat změnu.
(šál)