Chytrý špičkový marketing.
view counter

Trik na zastavení kašle

view counter

Čtenářka Mirka nám píše: „nemáte nějaký lidový recept na zklidnění nočních záchvatů kašle? Příčí se mi neustále dávat tříleté vnučce kapky (tedy chemii), které nám předepisuje paní doktorka.

Máte štěstí, čtenářka Romana K. se s námi podělila o recept, který se jí osvědčil v době nemoci malého syna. „Syna trápil silný kašel, v noci jsme toho moc s manželem nenaspali. A druhý den mi stará sousedka, je to Polka, poradila, ať mu dám na noc do ponožek nakrájený brambor, že kašlat nebude. Moc jsem tomu nevěřila, ale když před půlnocí opět nastoupily záchvaty kašle, ačkoli dostal léky, nebylo co řešit. Prostě jsem vzala ze spíže dva syrové brambory a nakrájela je na plátky. Na nohy jsem Honzíkovi natáhla ponožky a do nich na plosky nožiček naskládala kolečka brambor.“

A jaký byl výsledek? Pětiletému synovi se prý skutečně ulevilo, kašel se utišil. Romana pak ráno vyndala z ponožek oschlé a zčernalé plátky brambor.

Jak jsme zjistili, v některých lidových receptech se skutečně uvádí, že takto použité brambory „pomáhají vytáhnout nemoci z těla“ a využít je lze i ke snížení horečky.

(šál)