ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Víte, že…

view counter

  • káva nezvyšuje tělesnou výkonnost, jak se obecně předpokládá? Kofein je sice poměrně účinný stimulant, ve skutečnosti ale neexistuje jediná studie, která by prokazovala jeho přínos při dlouhotrvající vytrvalostní zátěži. Zkoušky na krysách a myších prokázaly, že u těchto zvířat stálé používání kofeinu rozhodně tělesnou výkonnost nezvyšuje, ale spíš naopak jí pronikavě snižuje. Naopak je vhodné dopřát si šálek kávy po zátěži. Jak vyplynulo z jedné americké studie, kofein po tréninku urychluje regeneraci těla, přispívá k nižší bolestivosti svalů.

  • nadměrný hluk může být nebezpečný i pro zdraví dosud nenarozených dětí? I při přílišném hluku, hlasité hudbě, hustém silničním provozu a podobně se zrychluje tlukot srdce jak u matky, tak u dosud nenarozeného dítěte. Vědecké studie v této souvislosti nevylučují riziko vzniku vad v krevním oběhu dítěte a později i nervové poruchy.

  • King Camp Gillete byl americký obchodník, který byl nesprávně označovaný za vynálezce žiletek? Založil American Safety Razor Company, která byla brzy přejmenována jeho jménem. Gillete ve skutečnosti jen vylepšil design jednorázových žiletek. Jeho původním vynálezem byla poměrně laciná vyměnitelná žiletka a unikátní model jejího prodeje.

(es)