ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Víte, že…

view counter

...moc ničí zdravý rozum? Tvrdí to kanadští vědci s tím, že jestliže člověk získá pozici šéfa, změní to způsob jeho fungování mozku a především zlikviduje schopnost empatie. Proto mají být nadřízení, manažeři, politici a vedoucí pracovníci často bezcitní a neschopní chápat emoce druhých lidí. Vědci zjistili, že čím déle člověk žije v pocitu silné moci, tím výraznější poškození mozek vykazuje.

Embed from Getty Images

...tapety znali již ve středověku? Šlo o volné stěnové závěsy z tkanin. V období renesance se pruhy sešívaly a napínaly na plochy stěn. Do 18. století se tapetami zdobily jen interiéry zámků. K tomu účelu se používaly samet, brokát nebo kůže. Pak se začaly objevovat i v měšťanských domech. Ke konci 18. století se látky nahrazovaly papírem.

...čím delší je spánek, tím jste pro okolí atraktivnější? K tomuto závěru dospěli švédští vědci. Pokusná pětadvacetičlenná skupina osob spala různě dlouho několik dní. Po každém spánku byla vyfocená a jejich atraktivitu hodnotila porota. Každý hodnotitel viděl pouze jednu fotku testované osoby, někdy po šesti hodinách spánku, jiný po devíti hodinách. Z analýzy vyplynulo, že různí hodnotitelé nezávisle na sobě dávali stejnému člověku mnohem víc bodů při hodnocení jeho přitažlivosti a krásy, když měli v ruce jeho fotku po devíti hodinách spánku.

(mp)