Chytrý špičkový marketing.
view counter

Víte, že…(brambory)

view counter

brambory bychom měli před vlastním loupáním namočit přibližně na půl hodiny do studené vody, aby se tak snáze zbavovaly slupky? Při loupání či krájení zásadně používáme nože z nerez oceli. Pokud do vody, ve které brambory vaříme, přidáme lžičku margarínu, budou rychleji hotové.

… staré brambory nezčernají, když je vaříme ve vodě se lžičkou citronové šťávy a s dvěma kostkami cukru?

…syrové brambory po nastrouhání nezčernají, zalijeme-li je trochou horkého mléka?

…je dobré přemrzlé brambory před vařením namáčet čtyři až šest hodin ve studené vodě? Potom je zalijeme čistou studenou vodou, po uvaření scedíme, zalijeme novou vroucí vodou a uvaříme doměkka. Po uvaření odstavíme na několik minut bez pokličky. Brambory uvařené tímto způsobem ztratí nasládlou příchuť.

… rané brambory nejsou vhodné pro delší skladování, neboť ještě zcela nedozrály? Minimální doba uskladnění jsou dva týdny při teplotě jeden až čtyři stupně Celsia.

…klíčící brambory nepoužíváme na přípravu bramborového salátu? Ve spojení s octem se totiž znásobují účinky nezdravých látek vyvolaných klíčením.

…bramborová kaše není vodnatá ani neřídne, jestliže ji šleháme ručně a dáme do ní horké mléko? V mixeru totiž přijme mnoho vzduchu a tím příliš pění. Kaši ohříváme tak, že ji zabalíme do alobalu, kde se nepřipálí. Můžeme ji však též ohřát ve vodní lázni.

(pak)