ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Výsada králů: čokoláda

view counter

Aztécký vládce Montezuna II. (zhruba 1465-1520) se jako každý jiný večer připravuje na příjemné chvilky ve svém početném harému. Už má svůj zažitý rituál. Aby vydržel až do svítání v plné síle, zhltne ještě před vstupem mezi krásné dívčí tváře a těla údajně 50 šálků pečlivě našlehané lahodné čokolády připravené z plodů kakaovníku pravého (Theobroma Macao).


Pokrm bohů pro obyvatele

Když se o tom doslechne indiánská dívka Malinche (zhruba 1496 nebo 1505-1529) rozhodne se recepturu na tajemný nápoj vypátrat, aby si se svým milencem, španělským kapitánem Hernánem Cortezem (1485-1547), zpříjemnila chvilky dlouhé plavby na moři. A právě díky ní se Evropa dozví o kakaových bobech, „pokrm bohů“, ze kterých se vaří čokoláda.


Čokoládové orgie

Na čokoládový nápoj lásky nedá dopustit ani francouzská smetánka v čele s králem Ludvíkem XV. (1710-1774), kterému ho pro lepší postelové výkony podává jeho milenka, krásná madame du Barry (1743-1793). Ale čokoláda má své místo v milostných hrách i dnes. Kromě lahodné chuti, která navozuje příjemné pocity sama o sobě, ukrývá také takzvanou „chemickou látku lásky“ nebo „drogu zamilovaných“ – fenyletylamin. Právě on ovlivňuje a hlavně umocňuje intimní prožitky. Navíc ve vyšší koncentraci a dávkách může vyvolávat vášnivou touhu po sexu. Podle některých vědců milovnice čokolády snadněji dosahují orgasmu, a to i několikrát za sebou.
(vlab)