Chytrý špičkový marketing.
view counter

Vztahová poradna Evy Velechovské (2)

view counter

Milí čtenáři, mnozí z vás se na nás obracejí s problémy, které řeší v osobním životě. Rozhodli jsme se proto pro vás otevřít „poradnu“, v níž vám na vaše konkrétní dotazy odpoví fundovaný odborník, v tomto případě poradkyně, lektorka a pedagožka PhDr. Eva Velechovská.

 

DVAKRÁT DO STEJNÉ ŘEKY...

Čtenářka Lenka píše: „Rozešla jsem se s partnerem a nedávno jsme byli spolu na kávě. Mám pocit, že bych se chtěla vrátit. Říká se ale, že nevstoupíš dvakrát do stejné řeky. Mám se zkusit vrátit, když si nejsem jistá?“

„Ve vaší otázce je několik možná a otazníky, na které není snadná a jednoznačná odpověď. Říká se, že všechny vztahy, které jsme neuzavřeli, se nám do života v nějaké formě vrátí.

Tenhle comeback je určitě důležitý proto, abyste si uvědomila, že jste dosud předchozí vztah neuzavřela. Z mého pohledu je důležité si s partnerem promluvit a hlavně uvědomit, na čem vztah v prvním kole ztroskotal. Je nutné pojmenovat, co se mezi vámi děje, co jste cítili a nebo necítili. Co vám chybělo, že jste nebyla šťastná? Někdy lidé prožívají tzv. vztahy na gumě, což jim blokuje možnost navázat kvalitní vztah. Jak to funguje? Když je partner příliš blízko v každodenním životě, rozcházejí se. Když ale odchází, ve chvíli, kdy vidí jeho záda a pocítí ztrátu, objeví se touha, aby se vrátil. Ovšem pokud se otočí a vrací se zpět, může po určité době být prohlášen znovu za nezajímavého, nudného, konfliktního… V takovém případě je vhodné na sobě začít pracovat.

Rozhodně nic nezkazíte, když si společně a v klidu řeknete, jak jste prožívali vztah před rozchodem. Zkuste si uvědomit, co cítíte, co hledáte a z jakého důvodu si myslíte, že to tentokrát vyjde.“

Kontakt: Eva Velechovská - velechovska@veva.cz

(Své dotazy můžete posílat na e-mailovou adresu Evy Velechovské nebo na redakční e-mail nadakspirit@gmail.com)