Chytrý špičkový marketing.
view counter

Zatočte s jarní únavou!

view counter

S příchodem jara se mnozí z nás cítí oslabení, chybí nám energie. Nejde však o důsledek moderního stylu života, věřte, že se se symptomy jarní únavy potýkali už naši předci. Souvisí totiž s biorytmy a po zimě je zkrátka organismus vyčerpaný, chybějí mu vitaminy a minerální látky, je unavený stresem i nemocemi. Jaro je proto vhodné v této souvislosti využít k očistným kúrám, které dokážou tělu navrátit elán a vitalitu.

Astroložka, kartářka a bylinkářka Jitka Bártová k očistě a proti únavě doporučuje: „Pomoci může aromaterapie. Do nádobky s horkou vodou přidejte pár kapek voňavé levandulové silice, pár kapek esence santalového dřeva a citronu. Vyzkoušet můžete i vonné vykuřovadlo. Připravte si pánev se zesíleným dnem, do které nasypete semínka anděliky, kousky suchého andělikového kořene, kořen omanu pravého a violky vonné, hřebíček a rozchodnici růžovou. Když z bylinek začne stoupat kouř, sundejte ji z plotny a projděte s ní místnosti bytu či domu. Skvělé jsou i bylinné koupele.

Nejlépe je připravit si bylinky do plátěného pytlíčku, který pak vložíte do připravené lázně. Používá se směs dobromyslu (300 gramů sušené natě) a mladých výhonků z borovice. V koupeli je vhodné relaxovat 10 minut. Pro jarní tonizující bylinné koupele jsou také vynikající kopřivy, pampelišky, sedmikrásky a lístky ostružiny.

Důležitý je v tomto čase pitný režim a příjem energie z potravin. Nezapomeňte, že základem je snídaně složená z celozrnného pečiva a obohacená ovocem, obilnými lupínky nebo netučným jogurtem. K obědu jezte libové maso s velkou zeleninovou přílohou a večeři si dopřejte bohatou na proteiny.“

(zem)