ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Zbavte se hmyzu bez chemie

view counter

Někteří lidé mají nedůvěru vůči chemickým insekticidům rozprašovaným v domácnostech, a tak raději používají některé dřívější bezpečnější a zároveň jednoduché náhražky, které lze snadno připravit doma.

Přípravek na mouchy. Mouchy jednak rozšiřují bakterie a také někdy dokáží znepříjemnit pobyt venku i v domácnostech. Pokud nám nevyhovuje plácačka nebo mucholapka, můžeme svázat listy vavřínu, máty peprné, máty poleje nebo eukalyptu. Listy se dají rovněž rozdrtit a zašít do pytlíčku z fáčoviny s několika cibulkami, které pokapeme citrusovým nebo eukalyptovým olejem. Svazky listů nebo připravené sáčky zavěsíme do oken a dveří, kde by měly mouchy odpuzovat.

Přípravek proti molům. Moli ničí textil, třebaže bezprostředně neohrožují naše zdraví. To se však o chemických kuličkách proti molům ani o různých chemických rozprašovačích už říci nedá. Proto můžeme zvolit raději sáčky naplněné levandulí, kafrem, rozmarýnem, celým pepřem nebo cedrovými třískami, které uložíme do skříní a prádelníků s vlněným prádlem. Před uložením prádlo dobře vypereme, usušíme na vzduchu a poté je ještě raději vyžehlíme napařovací žehličkou.

Obilní moli. Žijí a množí se v potravinách, které obsahují škrob. Do každé nádoby s moukou, rýži, čočkou nebo jinou sušenou potravinou vložíme jeden bobkový list, který dokáže hmyz odradit.
(kov)