Chytrý špičkový marketing.
view counter

Ze světa ptáků

view counter

Přestanou dravcům chutnat. Speciální postřiky a stravu budou dostávat v Británii závodní holubi, aby jejich maso chutnalo co možná nejodporněji. Chovatelům totiž došla trpělivost s tím, že jejich šampioni často končí ve spárech krahujců a sokolů. Královská asociace závodních holubů nyní hledá nejvhodnější prostředky, protože například některé postřiky mohou ovlivnit aerodynamiku holubího peří. Bude navíc nějaký čas trvat, než si dravci zvyknou na to, že lovit závodní holuby nemá smysl.

Papouška zachránil robot. Jakým pomocníkem může být dálkově ovládaný pojízdný robot, se přesvědčila majitelka korely chocholaté Karen Bruce z australského Sydney. Společně se šedesáti sousedy musela narychlo odejít z domu, který se začal hroutit kvůli nedalekému hloubení tunelu. Papoušek zůstal v opuštěném bytě a zachránil jej až robot sestrojený ke zneškodňování výbušnin, který jej šťastné majitelce přivezl i s klecí.

Orientace divokých hus. Stále znovu nás fascinuje letecká orientace divokých hus, kachen, jeřábů a labutí. Všichni ptáci se seřadí do tvaru písmene V, přičemž jeden z nich letí v čele. Tato letecká sestava není náhodná, protože šetří energii. Pro všechny ptáky, kteří následují vůdčího letce, je let méně obtížný. Tomu odpovídá i to, jak vysilující je letět jako první. Tento pták musí jako jediný překonávat celý tlak větru. Když se unaví, zařadí se na konec hejna. Vedení přebírá následující pták.
(dra)