ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Ženy věří magii

view counter

Máte strach z budoucnosti? Trápí vás, že jste bez partnera? Provázejí vás finanční starosti, vnitřní nejistota? S těmito a jinými každodenními starostmi lidé přicházejí za kartářkami, astrology, vědmami. Zhruba polovina Čechů věří na magii, horoskopy, duchy, moc amuletů.

Jak vyplývá ze studie americké agentury Pew Research Center, sedmatřicet procent lidí věří na zázraky, a více než čtyřicet procent na osud. Obecně jsou ženy k různým formám nadpřirozena, alternativní víře více nakloněny než muži. Nejčastějšími důvody, proč se lidé obracejí k nadpřirozenu, chodí ke kartářkám, léčitelům, znalcům různých technik, chtějí nahlédnout do jiných světů, je zvědavost, nerozhodnost v určitých životních situacích, potřeba s někým sdílet své trápení.

Podle psychologů je za vzrůstající oblibě rituálů, magických kouzel i vývoj moderní společnosti, která preferuje moc peněz, úspěch, prestiž a nabízí málo jistoty, lidskosti. Víra podle nich spojuje lidi, jež jsou opuštění, vytváří z nich společenství, dává jim pocit naděje a začlenění.

(map)