ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Zkuste omlazující medovou vodu

  • Databáze informací:
view counter

Někdo říká, že by se v rámci prevence a dobrého zdraví měla po ránu vypít sklenka teplé vody s citronovou šťávou, jiný pro změnu propaguje vodu s rozmíchanou lžičkou jedlé sody. Ale ukrajinská zdravotní sestra a terapeutka Irina Rjabcová doporučuje tzv. medovou vodu.

Její příprava je velmi jednoduchá.
Irina říká: „Rozpustíte ve sklence asi 150 ml vlažné vody čajovou lžičku medu. Získáte tak zhruba třicetiprocentní medový roztok, který se složením podobá krevní plazmě a organismus ji díky tomu snadno vstřebává.“

 

Jaké má medová voda účinky?

Pomůže rozhýbat lenivá střeva a srovná trávení. Omlazuje totiž střevní mikroflóru a čistí střeva od parazitů i toxinů. Prospívá alergikům, neboť potlačuje příznaky alergií. Má pozitivní vliv i na imunitu, zvyšuje odolnost organismu proti virům, bakteriím i mykózám. Také čistí plíce a odhleňuje, odlehčí přetíženým ledvinám. Podle Iriny je nejlepší pít medovou vodu každé ráno na lačný žaludek, protože se pak rychle dostává do střev i do krve. Lze ji však pít i večer. Důležité je ovšem to, abyste si ji pokaždé nachystali čerstvou.
(zem)